Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Welcome! Log In Create A New Profile
Advanced
gosc

Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Jestem w trakcie rozwodu, bez orzekania winy i mam za sobą pierwszą rozprawę. Przede mną druga i własnie gdzieś usłyszałam, że pomimo tego że ja i mój mąż chcemy się rozwieść bez żadnych problemów i w jesteśmy zgodni co do tego to ze względu na dziecko ( mamy synka 4,5 roku a małżeństwem jesteśmy 5,5 roku) sąd może nie zgodzić się na rozwód tylko może orzec separację. Chcę zaznaczyć, że zarówno ja jak i mój mąż żyjemy w stałych związkach i separacja nie jest nam na rękę. Proszę napiszcie czy rzeczywiscie sąd moze zadecydować inaczej niż my chcemy i czy ewentualnie można sie jakoś odwołać od takiej decyzji?
(lilka)

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Sąd nie moze orxzec separacji ZAMIAST rozwodu jeżeli złożyliście zgodne wnioski rozwodowe. Może po prostu go nie orzec , jeżeli nie są spełnione przesłanki rozwodu .

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
a mozesz mi Darku powiedzieć co się dzieje kiedy nie orzeknie rozwodu i jakie są przesłanki dowodu?

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Przesłankami rozwodu sa: zupełny , trwały rozkład pozycia (rozumianego jako więzi duchowe,fizyczne i gospodarcze), brak pokrzywdzenia dobra małoletnich wspólnych dzieci , sprzeczność z zasadami współzycia społecznego (art 55 krio) Teraz uwaga , sąd bada z urzędu czy te przesłanki są spełnione . Nie wystarczą wasze zgodne wnioski , że rozkład pożycia nastąpił ,jest trwały i zupełny , musicie to jeszcze udowodnić . Najlepiej będzie przedstawić świadków , czyli waszych obecnych partnerów . Co do dobra małoletniego dziecka zachodzi największy problem .Tutaj sąd może (ale nie musi) robić przeszkody. Bierze się to z faktu , że w Polsce sądy dążą do utrzymywania rodzin , kierując się zasadą dobra dziecka.A nie wszystko co jest dobre dla małżonków jest również dobre dla dziecka. Wspomniałaś że odbyła sie pierwsza rozprawa - - jest obligatoryjna dla wszystkich , sąd dązy do pojednania i takie tam ... Pozdrawiam i życze powodzenia PS co do odwołania od decyzji sądu to jest to niestety problematyka kodeksu postępowania cywilnego , którego nie miałem jeszcze okazji przerabiać , ale można złozyć apelację od wyroku i meczyć się dalej

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Mam dorosłe dzieci. Mąż ma kochankę.Złożył pozew o rozwód. Ja nie chcę rozwodu. Nadal kocham męża. Ponadto 10 lat temu byłam chora na raka. Obecnie jestem w remisji. Choroba może nigdy nie powrocić. Istnieje jednak także możliwość wznowy. Boję się zostać sama. Czy mogę nie zgodzić się na rozwód?

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Dziękuję Ci bardzo Darku i też serdecznie pozdrawiam :-)))

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Moze Pani . Sąd może odmówić udzielenia rozwodu w tym przypadku Odmowa zgody na rozwód z Pani strony nie będzie sprzeczna z zasadami współzycia społecznego : skoro choruje Pani na nowotwór, OBOWIĄZKIEM Pani męża jest pomoc współmałżonkowi w takiej chwili. Intencją ustawodawcy było zapewnienie wlasnie , aby w razie ciezkiej choroby małznonkowie nie opuszczali sie wzajemnie - na marginesie uwaga : jesli małżonek ma dzieci z kochanka i zyje z nia w stalym zwiazku (hipotetycznie) , sad moze orzec ze ze wzgledu na dobro dzieci Pani odmowa jest niezgodna z zasadami wspolzycia spolecznego 2. jesli przekona Pani sąd o tym że jest gotowa nadal pozostawac z mężem moze jeszcze zajść inna przeszkoda w orzeczeniu rozwodu : nie będzie zupelnego rozkładu pożycia

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Dziękuję Panu za odpowiedź. Mąż nie ma dzieci z kochanką. Nie żyje w stałym związku z tą kobietą, gdyż nie wyprowadził się z domu. Zajął pokój starszego syna i zamyka ten pokój na klucz. Wprawdzie mąż nie bywa po kilka dni, a gdy wraca do domu to przeważnie późną nocą lub gdy chce wyprać czy wyprasować rzeczy. Nie chce się wyprowadzić. Mieszkanie jest spoldzielcze - własnościowe (wspólne). Czy mąż mial prawo bez mojej zgody zająć pokój syna i zamykać go na klucz? Czy powroty mężą do domu są argumentem, że nie ma zupełnego rozkladu pożycia? Pozdrowienia dla Pana Darka

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Napisałem do Pani pięknego,długiego, bardzo obszernego posta lecz niestety zmazał mi sie sad smiley uff napisze go jeszcze raz albo prosze przysłać mi swoj e-mail na adres czuchaj (at) wp.pl to wysle go juz przez poczte , ktora jest bardziej pewna W skrócie : 1. jest takie orzeczenie SN - jeśli jedno z małżonków zapewnia o mozliwości wspolnego zycia nadal - nie orzeka sie rozowdu , poniewaz rozklad nie jest trwały 2.Pani mąz nie może zamykac pokoju na klucz . Mozna wyegzekwowac to za pomoca powodztwa posesoryjengo 3. Rozwód nie jest dopuszczlany bez Pani zgody Pozdrawiam DarekEdited 1 time(s). Last edit at 01/09/2014 02:08PM by admin55.

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Czy nie uważasz Elzo że chcesz postąpić troche egoistycznie? Jeśli mąż chce odejsć to nie zatrzymuj go przy sobie z litości. On ma swój rozum i to on przysięgał miłośc w zdrowiu i chorobie i jeśli chce odejść to jego decyzja.Nie chce prawić morałów ale czy sądzisz że nawet jeśli nie odejdzie ze względu na chorobę to będzie cię kochał tak jak dawniej?Jedynie co to cie chyba znienawidzi i będzie oskarżał o to że mu zmarnowałaś życie.

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Lubię Pana za to, że odzyskuję wiarę i pewność siebie. Widzę, że to nie tylko moje urojenia jak twierdzi mój mąż. Jego slynne powiedzonko do mnie: od myslenia to jest ktoś inny podsumowuje sposob traktowania mojej osoby przez niego. Pan , Panie Darku dał mi wiarę, że z moim myśleniem nie jest jednak tak źle. Dziękuję serdecznie za ciepło, ktore plynie od Pana. Czyż to nie piękne, że ktoś odpowiada na moje zapytania w środku nocy. Jest Pan dobrym człowiekiem. Gorące pozdrowienia. Odezwę się na podany przez pana adres.

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Szanowna Pani Asiu, oczywiscie całkowicie zgadzam się z Panią. Ma Pani racje, że myślę egoistycznie. Otóż uważam, iz nie ma czlowieka, który nie byłby choc odrobinę egoistą. Nie zatrzymuję jednak męża przez litość do mnie, gdyż jak Pani zapewne przeczytała, bylam chora na nowotwora krwi 10 lat temu. Obecnie mąż nie musi się litować, gdyż od tego czasu nie wystapiły u mnie żadne objawy choroby. Lekarze nazywaja taki stan remisją choroby. To oznacza droga Pani Asiu, że człowiek funkcjonuje jak zupelnie zdrowy. Remisja może być stała. Męża na pewno nie zatrzymuje litość. to co go trzyma w domu to raczej troska o przyszły podział majatku. Obecnie jestem zdrowa, nie biorę żadnych leków, pracuje zawodowo. Pani Asiu ja jedynie pytalam czy mogę nie dać mężowi rozwodu, co nie znaczy wcale, że mu go nie dam. Miłość, ktorą do niego żywię gaśnie bowiem coraz bardziej. Za bardzo rani moją duszę, za mocno krzywdzi psychicznie naszych synów. Pozdrawiam Panią

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Miałam babcie która bardzo chorowała.Nie chciałabyś mieć przy boku swoim w czasie choroby takiego męża z litości jakim był mój dziadek dla mojej babci. Również pozdrawiam.

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Przeszlam przez walke z nowotworem, zeby po latach dowiedziec, sie ze moj maz jest zwiazany emocjonalnie z inna kobieta. Zostalam sama z dzieckiem w obcym kraju. Pare miesiecy temu wystapilam o rozwod. Czuje sie zdecydowanie lepiej, nie mysle o remisji, jest tyle innych zagrozen od kataklizmow do glupich przpadkow. Ciesze sie kazdym dniem. Moja prosba i rada dla Pani to wiara w mozliwosc nowego zdrowego zwiazku.

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Tak zgadza się jeżeli tego chcecie sąd może orzec odrazu rozwód.Wystarczy na rozprawie wnieś taki wniosek od was ustnie.

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Mam pytanie.Jeżeli mamy już po 55lat, nie mamy dzieci, żona się rozpiła, odeszła odemnie, jestem inwalidą, od prawie 2lat mamy separację to czy pozew o rozwód muszę pisać tak samo szczegółowo co o separację i czy dostanę go w miarę szybko i bezproblemowo?

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
Witam! Z przykroscią informuje, że ze względu na dziecko sąd morze orzec syparację. Dziekuje

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
szczęściara

Re: Separacja czy rozwód


January 17, 2008 03:09PM
jestem przed pierwsza sprawa, ja zlozylam wniosek maz nie zgadza sie na rozwod mimo iz na policji jest juz znany, czy sad ma prawo odmowic mi rozwodu skoro mam zaswaidczenia psychologa o tym ze krzywdzil mnie i dziecko? prosze niech mi ktos odpisze, boje sie tej rozprawy, nie chce z nim byc dla dobra wlasnego i dziecka, czy sad moze mnie do tego zmusic?
sylwinka

Re: Separacja czy rozwód


May 20, 2008 02:33PM
W styczniu wystapiłam do sądu z wnioskiem o separację bez orzekania winy pomimo że rozkład małżeństwa nastapił z powodu nadużywania alkoholu przez męża (udokumentowane interwencje policji) i jego związku z inną kobietą. Mąż obiecał że jeśli złożę pozew bez orzekania winy wówczas on nie wystapi o podział majątku i zostawi mi całe mieszkanie z całą zawartością. Sąd przychylił się do wniosku i orzekł separację bez winy - sędzina uzasadniając wniosek zaznaczyła jedynie że zgromadzony materiał dowodowy wskazuje w 100% na winę męża.
Obecnie mąż uchyla się od płacenia alimentów dla starszego, pełnoletniego syna. Straszy że jeśli wystapi on przeciw niemu z wnioskiem o zasądzenie alimentów to wtedy on zarząda podziału mieszkania mimo że mieszka gdzie indziej z inna kobietą. Czy w takiej sytuacji mogę wystapić o rozwód z orzeczeniem jego winy mimo że pół roku wczesniej orzeczono separację na mój wniosek bez orzeczenia winy?
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login

Online Users

Guests: 54
Record Number of Users: 7 on November 13, 2018
Record Number of Guests: 230 on November 04, 2018
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów