Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil
Zaawansowane
gosc

Wycofanie się z rozwodu


17 sty 2008 - 15:09:57
Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam jeszcze żadnej opłaty. Może wystarczy,że nie zapłacę tej wstępnej wpłaty? Czy będę musiała ponieść jakieś koszty?

Re: Wycofanie się z rozwodu


17 sty 2008 - 15:09:57
hej poczekaj chwile przyjdzie ci z sadu zeby oplacic wpis tymczasowy porsotu masz na to 7 dni nie zaplacisz tego i oddala ci wniosek o rozwod taka jest najszybsza droga pozdrawiam

Re: Wycofanie się z rozwodu


17 sty 2008 - 15:09:57
Napisać i wysłać lub złożyć w biurze podawczym sądu lub wydziału krótki wniosek: Niniejszym zwracam się z wnioskiem o wycofanie pozwu rozwodowego, złożonego w dniu ... Warto pamiętać, że fakt opłacenia pozwu nie ma żadnego wpływu na możliwość jego cofnięcia. Zgodnie z art. 203 kodeksu postępowania cywilnego pozew, także rozwodowy, może zostać cofnięty bez zezwolenia pozwanego aż do rozpoczęcia rozprawy. Cofnięcie pozwu może nastąpić w formie pisemnej bądź ustnej. W przypadku spraw rozwodowych, przed wyznaczeniem terminu pierwszej rozprawy, sąd obligatoryjnie przeprowadza postępowanie pojednawcze. Pozew rozwodowy może więc zostać cofnięty przed, jak i w trakcie postępowania pojednawczego. Zauważyć jednak należy, że Sąd Najwyższy w wyroku z 23 listopada 1983 (OSNC 1984/6/94) wyraził pogląd, iż w wypadku, gdy strona pozwana (drugi małżonek) w trakcie postępowania pojednawczego nie wyrazi chęci pojednania i - w odpowiedzi na pozew - zażąda również orzeczenia rozwodu, pozew rozwodowy nie może zostać skutecznie cofnięty.

Re: Wycofanie się z rozwodu


17 sty 2008 - 15:09:57
Dzięki za informacje. Jestem teraz spokojniejsza, wiem juz,że mogę spokojnie czekać do czasu az przyjdzie pzekaz do zaplaty. Caly czas myślę czy ma sens ustępowanie mężowi i czy wierzyć w zapewnienie poprawy. Mamy troje dzieci, więc jest o czym myśleć.
gosc sz-n

ludzki


11 lis 2008 - 21:46:00
Witam jak mam rozumiec gdy mąż wystosował Wniosek o wycofanie pozwu rozwodowego i na I sprawę sie nie wstawił Ja bedac na sprawie w sądzie otrzymałam odpowiedz od sędziny ze skoro nie ma męża na rozprawie i jest złożony wniosek o wycofanie rozwodu to Ja otrzymam odpis wniosku o wycofanie rozwodu i takowe pismo otrzymałam teraz mam 14 dni na ustosunkowanie sie do pisma gdyz mój mąz napisał we wniosku ze doszliśmy do porozumienia co jest toatlna bzdura Ja nadal potrzymuję ze chce rozwodu.
Złoże takowe pismo ze nie zgadzam sie z jego tezą i czy Ja mma składac nowy pozew rozwodowy czy jego pozew po moim pismie ze sie nie zgadzam ze sie pogodziliśmy zostanie nadal aktualny i nada sprawie bieg i bedzie kolejna sprawa rozwodowa ??
Prosze o wyjasnienie mojego pytania gdyz czytając rożne fora i informacje na ten temat mam mieszane uczucia i nie wiem jak mam postępować!!!
Rodzinne Prawo

ludzki


18 lis 2008 - 22:02:05
Witam!

Sąd zobowiązął Panią do ustosunkowania się do wniosku męża.
Mąż cofnął pozew, ale z uwagi na fakt, że pani wdała się w spór, skuteczność cofnięcia przez męża pozwu zależy od Pani zgody. Jeżeli pani nie wyrazi zgody, mąż nie może skutecznie cofnąć pozwu i sprawa nadal będzie się toczyła.


Więcej informacji
rodzinneprawo@gmail.com
Prawo Rodzinne - Szczecin
samanta

ludzki


23 lis 2008 - 19:38:06
Wtam! Interesuje mnie co sie stanie w sytuacji gdy oboje z męzem nie stawilismy sie w wyznaczonym terminie na I rozprawie rozwodowej,gdyz uznalismy że spróbujemy od nowa. Niestety nie zdazyłam jeszcze wyslać żadnego pisma z prośbą o wygofanie pozwu i martwi mnie teraz czy poniosę jakies koszty za to nie dopatrzenie? Jaka jest teraz dalsza procedura tej sytuacji?
samanta

Re: Wycofanie się z rozwodu


23 lis 2008 - 19:43:39
Wtam! Interesuje mnie co sie stanie w sytuacji gdy oboje z męzem nie stawilismy sie w wyznaczonym terminie na I rozprawie rozwodowej,gdyz uznalismy że spróbujemy od nowa. Niestety nie zdazyłam jeszcze wyslać żadnego pisma z prośbą o wygofanie pozwu i martwi mnie teraz czy poniosę jakies koszty za to nie dopatrzenie? Jaka jest teraz dalsza procedura tej sytuacji?
Rodzinne Prawo

ludzki


24 lis 2008 - 08:24:29
Droga Pani!

W celu skutecznego cofnięcia pozwu strona powodowa zobowiązana jest złożyć odpowiedni wniosek, pozwany natomiast musi wyrazić zgodę na cofnięcie pozwu. Istotne jest to, że jeżeli dokonała Pani opłaty stałej (600 złotych) i chce Pani otrzymać zwrot wpłaconej opłaty, to wniosek o cofnięcie pozwu musi być odpowiednio sformułowany.
Rodzinne Prawo

Re: Wycofanie się z rozwodu


24 lis 2008 - 08:26:06
Profesjonalne pisanie:
- wniosków,
- pozwów,
- odpowiedzi na pozew i innych.

Rodzinne Prawo
rodzinneprawo@gmail.com
Piotr

ludzki


01 gru 2008 - 09:14:40
Jak się ustrzec przed rozwodem gdy zona zlozyła pozew?Oboje dopuscilismy sie zdrady małzenskiej (zona pierwsza ).Obecnie nasze pozycie jest złe. Ja natomiast nie chce rozwodu a zona chce.
Rodzinne Prawo

Re: Wycofanie się z rozwodu


01 gru 2008 - 13:35:51
Panie Piotrze!

Odpowiedź jest prosta.
Powinien Pan przekonać żonę, że nie warto się rozwodzić.

Rodzinne Prawo
rodzinneprawo@gmail.com
Piotr

Re: Wycofanie się z rozwodu


02 gru 2008 - 08:35:04
Witam!
Dziękuję za odpowiedź. Jest to oczywiście najprostszy oraz najrozsądniejszy sposób na rozwiązanie problemu rozwodu. Jednak chciałbym wiedzieć czy sprawa jest dla Sądu oczywista. Boję się że, jak to z reguły bywa w polskim orzecznictwie iż, to ja zostanę wskazany jako winny (z reguły tak bywa gdy pozwanym jest mężczyzna). Moja żona czuje się urażona i upokorzona (duma i honor). Chce mi ograniczyć prawa do dziecka wiedząc ,że jest dla mnie wszystkim. Podała mnie o alimenty wiedząc ,że mnie na nie nie stać. Żona zarabia ponad 3 tys a ja 1,6 tys zł. Twierdzi że, nie widzi dla nas przyszłości. Sama dopuściła się zdrady małżeńskiej rzekomo, ja jej dałem powód ku temu. Ukrywała ten fakt. Dowiedziałem się od żony człowieka z którym mnie zdradzała. Nigdy mi nawet na myśl nie przyszło że, mogę być źródłem i przyczyną tego zdarzenia. Myśli non stop o tym człowieku. Ja to wiem i czuję. Zdradziłem swoją zona w momencie gdy poczułem się odrzucony i traktowany w sposób podmiotowy. Oczywiście żałuje tego bo skrzywdziłem także inną kobietę , którą sie we nie zakochała. Ja też darzyłem ją uczuciem. Jednakże teraz wiem ,że rodzina jest najważniejsza. Nie jestem złym człowiekiem. Nie mam nałogów. Popełniłem błąd którego żałuję. Mieszkamy razem w jednym domu na który wzięliśmy kredyt wspólny. Moja zona założyła swoje konto miesiąc temu żeby udowodnić że, prowadzimy osobne gospodarstwa domowe. Rachunki płacimy po połowie, płace za paliwo(zona twierdzi że więcej jeżdżę).Kupuję artykuły spożywczy i gospodarstwa domowego. Gotuje obiady. Spędzam czas wolny z dzieckiem. Nie sypiam z zoną od roku ponieważ to ona tego nie chce. W pozwie podała to jako jeden z argumentów. Opowiada swoim znajomym ,że ją zdradzam. Ja nigdy nikomu nie powiedziałem o jej zdradzie. Proszę mi napisać czy z formalnego punktu widzenia jestem na przegranej pozycji? Czy sprawa jest tak oczywiste ,że kwestia rozwodu to tylko formalność i postawienie pieczątki. Najważniejsze jest to ,że nadal ja kocham (może nie tak jak kiedyś) ona natomiast z cała stanowczością twierdzi ,że mnie nie kocha!

Co zrobić aby przekonać Sąd że ten rozwód nie ma sensu. Może wtedy będzie czas na to by dać nam szansę!
malenka25622

ludzki


06 sty 2009 - 19:58:18
witan złożyłam pozew rozwodowy ale pogodziliśmy sie z mężem i chcemy jeszcze raz spróbować mam pytanie jak napisać wniosek o wycofanie pozwu i czy musze ten wniosek dostarczyć osobiście?wolałabym go jednak wysłać czy jest to możliwe?bardzo prosze o odpowiedz
Malwina10

ludzki


23 sty 2009 - 10:56:06
Rownież z męzem doszliśmy do porozumienia, i chcemy wycofać pozew rozwodowy oraz alimentacyjny. Czy jest szansa na odzyskanie dokonanej wpłaty 600zł i jak powinnien zostac napisany wniosek ??
ilona

ludzki


06 lut 2009 - 11:48:35
Witam

mam podobny problem:
mój mąż złożył pozew o rozwód bez orzekania o winie, odbyło się spotkanie pojednawcze na którym wspólnie oboje stwierdziliśmy, że chcemy rozwodu i został wyznaczony termin I rozprawy. Mąż na niej się nie stawił ja zaś dowiedziałam się od sędziny, że został złożony wniosek o wycofanie pozwu, poniewaz doszliśmy do porozumienia, co jest nieprawdą.
Złożyłam do sądu pismo w którym oświadczyłam, że nie zgadzam się na wycofanie wniosku. Dowiedziałam się również, że w ciągu 7 dni od złożenia mojego pisma sąd wyśle tę informację do mnie oraz mojego męża. A także zostanie przesłana informacja o wyznaczeniu terminu rozprawy, która powinna się odbyć w terminie 14 dni - ponieważ nie jest to nowa sprawa tylko kontynuacja poprzedniej.
Jednakże ja nie dostałam żadnego pisma z sądu z datą rozprawy, mój mąż natomiast otrzymał tylko informację, że nie zgodziłam się na wycofanie pozwu. Proszę o informacje jak wygladają terminy rozpraw w takim przypadku
rajmund323

Re: Wycofanie się z rozwodu


11 lut 2009 - 16:11:07
pracuje w angli zamierzam dzis popelnic samobujstwo przyczyna jest pozew rozwodowy mojej zony mam corke wiodlo nam sie dobrze 3 miesiace temu moje zapewnienia o powrocie do kraju nic nie pomagaja ze strachu posikuje w majtki ja nadal kocham zone i corke choc zawsze bylem daleko ale nie potrafie bez nich zyc normalnie kocham je ponad wszystko powiedzialem o tym zonie ale ona nadal nie wierzy w moja poprawe a ja nie moge ich stracic czy jest ktos kto moze pomoc w przekonaniu mojej zony jej numer tel 663 128 878 prosze o nie wiele tylko o pomoc dodam jeszcze ze pomimo naszej rozlaki nigdy jej nie zdradzilem mamy po 30 lat
sebulbas

ludzki


05 kwi 2009 - 19:46:13
witam ja mam to samo pracuje w niemczech a zona zlozyla pozew kocham ja tak barbzo ze nie widze sensu zycia dalej mamy corke izunie 4 latka dlamnie to jest chyba koniec swiata pozdrawiam015778560592 sebastian ja w srode bede w polsce zadzwonie do twojej zony sproje z nia porozmawiac pozdrawiam
dorek

Re: Wycofanie się z rozwodu


10 kwi 2009 - 18:24:02
przeszłam taka stułacje tez zlozylam pozew o rozwod ale po 6 mies na pierwszej rozprawie na poczatku rozprawy wycofalam go zaporozumieniem stron.postanowilismy sprobowac raz jeszcze mi sad zwrocil caly wklad oplaty tj 600 zl jakie zaplacilam na pocatku by wogole zlozyc pozew.olat inych nie ma poza kwota 6 zl za odpid tej decyzji.smiling smiley
kasia77

ludzki


14 kwi 2009 - 17:27:02
jak mam napisać o wycofanie sprawy rozwodowej???pomóżciesad smiley
magda13

Re: Wycofanie się z rozwodu


19 sie 2009 - 21:02:11
Witam!
Wniosłam pozew o rozwód na początku lipca i na dzień dzisiejszy doszłam do porozumienia z mężem i chcemy ze sobą zamieszkać i razem wychowywać dzieci.Sąd zwolnił mnie z opłaty za rozprawę,na 20 października mamy sprawę rozwodową proszę o pomoc jak mam wycofać pozew.Czekam na jakieś informacje na maila mwierzbicka13@wp.pl z góry dziękuje

ludzki


06 gru 2009 - 13:23:26
Otrzymałem termin rozprawy rozwodowej Po głebszej analizie co do skutków procesu postanowiłem cofnąc pozew rozwodowy przed rozpoczeciem rozprawy Czy jest to możliwe i co powinienem w tej materii zrobić ?

Re: Wycofanie się z rozwodu


06 gru 2009 - 13:32:01
Otrzymałem termin rozprawy rozwodowej Po głebszej analizie co do skutków procesu postanowiłem cofnąc pozew rozwodowy przed rozpoczeciem rozprawy Czy jest to możliwe i co powinienem w tej materii zrobić ?

Re: odpowiedź na pozew o rozwód


04 sie 2017 - 01:54:55
2017.8.4chenlixiangoakley sunglasses outlet
mcm outlet
adidas stan smith shoes
ralph lauren outlet
nike roshe
longchamp outlet
polo ralph lauren outlet
hockey jerseys
nike huarache
uggs classic boots
ugg boots
tory burch outlet
adidas yeezy boost 350 v2
nhl jerseys
fitflop sandals
pandora outlet online 111
michael kors väska rea
yeezy boost 350 pirate black
michael kors outlet online
ugg outlet online
nike air max uk
michael kors handbags
mcm bags
chaussures christian louboutin
cheap jerseys
adidas outlet store
ray ban online
fitflop outlet
rolex oyster perpetual
pandora charms
basketball shoes
nike sb
true religion shorts
hermes belt
asics shoes
oakley vault
occhiali da sole ray ban
clarks outlet
michael kors outlet clearance
louis vuitton outlet
cheap pandora jewelry
tory burch uk
cheap ray bans
jordans pas cher
michael kors outlet online
coach factory online
adidas nmd runner
pandora charms
moncler outlet
nike football boots
louboutin femme
fitflops sandals
hermes handbags
true religion outlet
fred perry polo
kate spade handbags
kobe shoes
jordan 14
coach outlet
ray ban wayfarer sunglasses
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet clearance
ralph lauren outlet
yeezy boost 350 kaufen
coach outlet
converse shoes
adidas football boots
kate spade outlet
coach outlet
christian louboutin uk
coach outlet
ugg boots outlet
chelsea jersey
ugg outlet online
michael kors bags
hermes uk
burberry outlet
adidas nmd xr1
polo ralph lauren uk
adidas neo
michael kors outlet
michael kors outlet
cheap nfl jerseys
chaussures le coq sportif
adidas yeezy boost 350 v2
uggs outlet online
fitflops sandals
ugg boots clearance
coach factory outlet
adidas nmd shoes
adidas outlet
oakley sunglasses canada
jordan shoes
burberry outlet online
new balance sneakers
adidas nmd r1
coach factory outlet online
louis vuitton bags
oakley sunglasses
birkenstock sandals
coach wallets
coach factory outlet online
nike air max 2017
ralph lauren outlet
polo ralph lauren shirts
mbt shoes
nfl jerseys wholesale
yeezy boost 350 v2
longchamp outlet store
adidas stan smith
ugg slippers
roshe run shoes
uggs outlet
air max pas cher
ray ban zonnebril sale
ralph lauren outlet
ralph lauren t shirt
michael kors handtaschen
adidas outlet
vans store
coach purses
coach factory outlet
polo ralph lauren
jordan shoes
kd 10 shoes
nike factory outlet
oakley sunglasses outlet
michael kors handbags
fitflops shoes
adidas zx flux
ray-ban sunglasses
nike running
ralph lauren shirts
jordan retro
louboutin pas cher
coach outlet
cheap ray ban sunglasses
ugg outlet
ralph lauren soldes
pandora rings
supra outlet
canada goose outlet
retro jordans
prada outlet store
prada outlet
christian louboutin sale
montre rolex
ugg australia boots
adidas yeezy boost 350
nike roshe run
nike air max online
michael kors canada
the north face
under armour outlet
michael kors
montblanc pens
mbt shoes
pandora jewelry
true religion outlet
cheap jordan shoes
michael kors outlet
ugg australia boots
under armour shoes
ray ban sunglasses
nike outlet
calvin klein underwear
adidas trainers
salvatore ferragamo
ralph lauren outlet online
ugg sale
north face jackets
mlb jerseys
michael kors bags
coach purses
nfl jerseys
adidas yeezy
coach outlet
christian louboutin outlet
manolo blahnik
ray ban sunglasses cheap
ralph lauren polo shirts
kobe 12
rolex daytona
michael kors handbags
yeezy boost 350
canada goose outlet
nike air max 2017
ugg outlet
ugg boots
nike soccer cleats
louis vuitton outlet
michael kors handbags
new balance shoes
polo ralph lauren outlet
ferragamo outlet
coach factory outlet
fitflops clearance
mlb jerseys
ugg outlet
north face jackets
burberry outlet online
michael kors bags
clarks shoes
coach factory outlet
retro jordan shoes
true religion outlet
michael kors outlet store
oakley sunglasses
oakley sunglasses wholesale
kate spade handbags
ralph lauren
cheap jordans
michael kors outlet online sale
vans outlet
mlb jerseys wholesale
michael kors handbags
michael kors outlet
supra shoes
kate spade outlet online
ralph lauren
christian louboutin uk
cheap snapbacks
nike store
adidas yeezy boost 350
columbia outlet
fitflops shoes
nba jerseys wholesale
pandora charms
polo outlet
michael kors
adidas shoes
michael kors geldbeutel
gafas de sol ray ban 2017
polo ralph lauren
cheap jordan shoes
le coq sportif shoes
cheap oakley sunglasses
ralph lauren espa?a
longchamp sac
jordan shoes
coach outlet store online clearances
air jordan shoes
michael kors outlet online
michael kors outlet
michael kors geldbeutel
nike factory
cheap ugg boots
christian louboutin shoes
giuseppe zanotti shoes
ray ban sunglasses cheap
michael kors outlet
reebok outlet
ugg outlet store
pandora jewelry
ferragamo outlet
burberry outlet online
nike air max 2016
christian louboutin outlet
tory burch handbags
coach factory outlet
ray ban sunglasses
coach outlet
oakley sunglasses wholesale
true religion outlet
coach handbags
nfl jerseys wholesale
nike blazer sneakers
converse shoes
ugg australia
birkenstock sandals
polo ralph lauren outlet
coach handbags
michael kors outlet online
adidas yeezy boost 350
cheap nfl jerseys
nike factory store
nike trainers uk
fitflops outlet
polo ralph lauren outlet
manchester united jersey
kate spade sale
asics shoes
tory burch handbags
ed hardy
nike air force 1
oakley sunglasses
birkenstock shoes
nike free run
michael kors damenuhr
ray ban eyeglasses wholesale
tory burch outlet
jordan shoes
mac cosmetics outlet
hermes outlet
uggs clearance
moncler outlet
hermes birkin handbags
air jordan pas cher
lebron 14
louis vuitton handbags
michael kors uk
michael kors geldbörse
adidas yeezy boost 350 v2
louis vuitton outlet online
moncler jackets
michael kors outlet
christian louboutin outlet
ed hardy shirts
canada goose jackets
louboutin outlet
ray ban sunglasses outlet
yeezy 350 v2
true religion
michael kors outlet online
prada outlet
ralph lauren shirts
sac longchamp
ralph lauren polo
michael kors handbags
michael kors outlet
kate spade outlet
coach outlet store online clearances
michael kors uk
christian louboutin sale
ugg slippers
christian louboutin sale
oakley sunglasses wholesale
canada goose sale
ralph lauren polo outlet
nike air max uk
michael kors väska rea
mulberry uk
ugg outlet
adidas trainers shoes
adidas yeezy boost 350 v2
ysl handbags
uggs clearance
ugg uk
nike air max shoes
nike air jordan shoes
vans shoes
oakley sunglasses
mont blanc ballpoint pens
burberry outlet online
oakley sunglasses outlet
louis vuitton handbags
coach outlet
columbia sportswear
prada bags
longchamp handbags
polo ralph lauren shirts
coach outlet online sale
coach outlet online
adidas trainers
moncler jacket
ray ban aviators
adidas originals uk
longchamp handbags
kate spade outlet
adidas soccer shoes
moncler jacket outlet
uggs slippers
oakley sunglasses wholesale
coach factory outlet
lebron 13 shoes
true religion sale
ralph lauren italia
canada goose outlet
ugg boots
true religion jeans
fitflops shoes
uggs outlet
ferragamo belt
rolex online store
adidas yeezy 350 boost
nike huarache
uggs outlet
rolex datejust 2
ugg outlet store
coach factory outlet
air jordan shoes
michael kors handbags
true religion jeans
ray bans
canada goose pas cher
nike outlet
michael kors outlet
ugg boots
ugg boots cheap
coach outlet
adidas originals shoes
valentino outlet
christian louboutin shoes
prada outlet
coach purses
polo outlet
polo outlet
christian louboutin outlet
air jordan shoes
michael kors handbags
adidas yeezy boost 350 v2
columbia sportswear
nike roshe run
2017.8.4chenlixiang
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy

Goście: 86
Najwięcej uzytkowników: 7 16 maj 2017
Najwięcej gości: 127 16 sie 2017
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów