Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil
Zaawansowane
gosc

długi rodziców


17 sty 2008 - 15:09:57
Czy pełnoletnie dzieci mające własne rodziny odpowiadają w jakiś sposób za długi rodzicow? Czy gdy z rodziców komornik ściągnął już wszystko co się da to czy może jeszcze nachodzić rodziny dzieci??
(lysy)

Re: długi rodziców


17 sty 2008 - 15:09:57
Jeżeli to były długi wyłącznie Twoich rodziców, to dlaczego komornik miałby ścigać dzieci? Oczywiście, że nie może nachodzić waszych rodzin. Chyba, że też jesteście dłużnikami.

Re: długi rodziców


17 sty 2008 - 15:09:57
Nie może nachodzić. Natomiast kwestia odrębna, nad którą warto się zastanowić. W razie śmierci rodziców spadkobiercy dziedziczą również i długi. Przyjęcie spadku obciąża jednak tylko spadkobierców do ustalonej - w różny sposób - wartości masy spadkowej. Warto zastanowić się nad przepisaniem za życia nieruchomości i tego, co nie zostało zajęte - gdy chodzi o znaczne kwoty - na dzieci.

Re: długi rodziców


17 sty 2008 - 15:09:57
TO JAKAŚ PARANOJA JEST

Re: długi rodziców


17 sty 2008 - 15:09:57
Paranoja mówisz ? Poczytaj tego. Mój były narobił mi długów w ZUS-ie ( byłam wspólnikiem firmy-na papierku-),nie płacił składek za pracowników za to świetnie się bawił z panienką w Zakopanem.Miałam świadków,że nie pracowałam w firmie-jego wspólników,ale to mnie ZUS wziął za d... a nie jego,bo....korzystałam z dziećmi na tym, że nasz pan kradł ! Miałam przecież z dziećmi miche zupy! Przed komornikami i odpowiedzialnością zabezpieczył się rozdzielnością majątkową,tzn.że nie odpowiada za moje długi.Miałam do wyboru,albo zapłacę solidarnie ze wspólnikami po prawie 10 tyś.zł,albo pujdę siedzieć bo fikcyjne bycie współwłaścicielem jest w Polsce karalne o czym mój luby zapomniał powiedzieć swojej kurze domowej ! Z tej paranoicznej sytuacji miałam wyjście.Mogłam zobowiązać się do spłacenia długu względem ZUS i nie wywiązać się z tego.Komornikowi płacić dobrowolnie po np. 10 zł miesięcznie,bo nie mam więcej,odsetki by sobie rosły tak jak i moje dzieci,które w odpowiednim momencie pociągnięte by były do odpowiedzialności spłacania długu za mnie.O popełnionym przestępstwie doniosłam Prokuraturze,zyskałam na tym tyle,że mój mąż dostał wyrok 8 m-cy w zawieszeniu na 2 lata za podrabianie mojego podpisu na fakturach ,a mój syn w podziękowaniu za to,że uchroniłam go i jego siostrę przed długami,znienawidził mnie,bo chciałam wsadzić tatę do paki.Mój były nigdzie nie pracuje od ponad 4-ch lat,a mimo to stać go na wczasy nad morzem i obozy zagraniczne mojego syna.Ma za sobą 3 nieudane związki,teraz rozpoczął nowy,4-ty.Wyjeżdżają sobie w każdy pogodny weekend za miasto na grilla,samochodem,który kupił na kogoś żeby mu go nie zabrał komornik,a Opieka Społeczna wspomaga go zasiłkami,bo jest taki bieeeedny.Żona go zostawiła z synem,którego się wyrzekła,wyrzuciła z pracy i pozbawiła środków do życia .TO JEST DOPIERO PARANOJA !!!!

Re: długi rodziców


17 sty 2008 - 15:09:57
Witam! Odpisuję do Państwa - z forrum Proszę o przekazanie tej informacji wszystkim innym osobom, które zechcą skorzystać z usług fachowców. Aby skorzystać z pomocy specjalistów proszę zarejestrować się na następującej stronie: www.idealnapomoc.pl Następnie proszę postępować według instrukcji podczas rejestracji, tzn : 1. rejestracja partnerów i klientów - (wybrać opcję) 2. forma prawna: a) jeśli jesteście Państwo osobą fizyczną - (wybrać opcję) b) jeśli prawną tzn: prowadzicie Państwo działalność gospodarczą - (wybrać opcję) Proszę wypełnić formularz zgłaszający - do przedostatniej rubryki. W rubryce ostatniej pod tyt: "identyfikator osoby polecającej".. proszę wpisać tylko sam numer 1229 - ( to bardzo ważny numer i musi być wpisany ) następnie proszę kliknąć - wyślij Dostępna również bardzo korzystna oferta dla prowadzacych działalność gospodarczą - (szczegóły po pobraniu pilku na stronie www.idealnapomoc.pl) Powodzenia w bezpłatnej - rejestracji. Życzę aby specjaliści, spełnili Państwa oczekiwania. Pozdrawiam: - tel 0-607208400, GG 9841224, Skyp:gabriella2229, E-mail:gabiinfo@interia.pl BEZZALICZKOWO!
asztajn

Re: długi rodziców


23 cze 2008 - 06:17:07
Co z długami mojego ojca, po jego śmierci. Nie posiada on majątku ani materialnych dór, które mógłby mi przepisać. Nie będę więc spadkobiercą.Czy mimo to ja po jago smierci muszę spłacać jego długi?
olo

ludzki


07 paź 2008 - 19:57:18
Witam mam takie pytanie dowiedziałem się że moj ojciec posiada jakiś dług w zusie czy ja jako jego dziecko i pozostałe rodzeństwo w jakiś sposób za niego odpowiadamy??czy jest nim obarczona tylko matka ?? ojciec posiada jedynie z matkę pokoik w domu który dawno juz temu (przed powstaniem długu został przepisany na moją siostrę) proszę o porady
miskowa

Re: długi rodziców


04 lis 2008 - 17:23:45
moja matka nabrała kredytów i teraz nie jest w stanie ich spłacac
mycha

Re: długi rodziców


10 lis 2008 - 19:19:11
mam pytanie moja sąsiadka przez długi czas nie płaciła za mieszkanie i ja eksmitowali na inne zastępcze mieszkanie i czy jej córki jak są zameldowane pod tym samym adresem a nie mieszkają z nią i nie utrzymują kontaktów to czy komornik może od tych córek zając wynagrodzenie za pracę ???
załamana

ludzki


27 lis 2008 - 11:59:11
moja matka zadluzyla mieszkanie na ponad 20tys zl. toczyly sie sprawy sadowe w tej kwesti gdzie o niczym ja nie wiedzialam bo przez okres ok 4lat juz z nia nie mieszka,m.Przeprowadzilam sie do innego miasta i tam tez pracuje az nagle dowiaduje sie ze komornik siadl mi na pensje i zaczyna sciagac dlug.......jestem strasznie zalamana i nie wiem jak to mozliwe i co mam zrobic prosze o poprady w tej sprawie!!!! nie rozumiem co to za prawo sciagac z dzieci dlugi za rodziców!!!

ludzki


30 sie 2010 - 18:46:50
Moja teściowa żyrowała kilkanaście lat temu swojej koleżance - teraz przyszło pismo od komornika, poza tym ma jeszcze inne kredyty, których nie spłaca. Czy ja jako synowa mogę odpowiadać zajej długi nie mając rozdzielności finansowej ze swoim mężem ? Obecnie mieszkam w jej domu, który w połowie należy do mojego męża i jego siostry. W jaki sposób komornik może zająć tą nieruchomość ? Bardzo proszę o pomoc, chciałabym ratować siebie i przedewszystkim swoje dzieci z tej chorej sytuacjiZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-30 18:53 przez Anavi.

Re: ludzki


31 sie 2010 - 20:16:56
Pani by odpowiadała tylko za długi wg. kodeksu postępowania skarbowego - czyli- dług dla ZUS,US ,więc nie ma co się tymi zadłużeniami Pani teściowej przejmować a co do zajęć komorniczych nie mam pojęcia,radzę zadzwonić do pierwszego lepszego komornika i spytać.

activ agresiv impulsiv

Re: długi rodziców


03 paź 2010 - 09:27:05
Witam
Do momentu śmierci rodziców ,za długi odpowiadają rodzice,po śmierci wszystko dziedziczy,najpierw zona która nie może odrzucić spadaku,bo długi to także spadek,jeśli rodzice są po rozwodzie jak w moim przypadku,długi przechodzą na dzieci ,dlatego zaraz po śmierci trzeba udać sie do sadu i odrzucic spadek,chyba ze majtek jest większy niż długi,bo mój ojciec nie miał nic tylko długi,na to się ma pól roku od śmierci,koszt to 40 zł płaciłam 2 lata temu,ale na tym się nie kończy..Jeśli wszystkie dzieci odrzuca spadek,to musza zrobic,to wnuki,w przypadku nieletnich ,trzeba znalesc im kuratora, w moim przypadku byl tesc,koszt 50 zł,po wnukach długi przechodzą na rodzenstwo zmarłego,i ich dzieć.Tak wyglada cała procedura.Mój tata nie żyje już dwa lata,a banki do dziś szukają spadkbiercy, po nie zamkneli kredytów,a wystarczyło wystapić do sadu z wnioskiem o zapytanie kto przejoł,a kto odrzucił spadek.Na pewno beda nachodzić,dzwonić, nie ma się czym denerwowac tylko krotko odpowiedziec,ze dana osoba nie zyje juz tyle i tyle a ja mam odrzucenie spadku i nic mnie z ta osoba nie łaczy,i krótko,bo banki bede wymagac wyroków sadowych itd.a to ich problem,to wszystko kosztuje,a nie po to odrzucamy spadek zeby dalej narazac sie na koszty,niech sami wystąpią o wyroksmiling smileyJa tak zrobiłam i mam spokoj.Ale to wszystko sie ciagnie bardzo.Więc póki rodzice żyją, nie ma się czym martwić,ale warto się dowiedziec czy długi mają czy nie,żeby po śmierci nie dowiedzieć się jasności,a po pól roku po śmierci nic nie zrobisz,bedziesz musiała spłacać,

Re: długi rodziców


03 paź 2010 - 11:17:31
jeśli chodzi o długi w rozumieniu kodeksu skarbowego - te długi na pewno przechodzą na wasze konto

activ agresiv impulsiv

Re: długi rodziców


28 mar 2011 - 15:04:03
Witam!Mam podobny problem.Moi rodzice maja wszczęte postępowanie komornicze.Czy ja jako ich pełnoletnia córka mieszkająca sama i mająca inny adres zameldowania mogę zostać obciążona przez komornika w sytuacji gdy rodziców nie będzie stać na spłacanie długu???Co będzie jeśli wyjdę za mąż??
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy

Goście: 94
Najwięcej uzytkowników: 8 20 wrz 2017
Najwięcej gości: 218 05 gru 2017
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów