Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil
Zaawansowane
gosc

KOMORNIK!!!!!!!!! Intercyza !!!!! Małżeństwo!!!!


17 sty 2008 - 15:09:57
Mam pytanie, czy jak moja koleżanka wyjdzie za mąż i spiszą intercyzę przed małżeńską to czy komornik będzie ja ścigał jako żonę za długi męża?A jak nie spiszą intercyzy, to czy będzie komornik ściągał z niej kasę za męża jak ma 3 dzieci?trochę pogmatwane smiling smileysmiling smileysmiling smiley bardzo proszę o odpowiedz.Co ma zrobić by nie płacić komornikowi jego długów.Bo po prostu ja na to nie stać.

Re: KOMORNIK!!!!!!!!! Intercyza !!!!! Małżeństwo!!!!


17 sty 2008 - 15:09:57
najlepiej spisać intercyzę, ale dla komornika tylko ten pan jest zobowiazany do płacenia długów. Jednak róznie to bywa... Spisanie intercyzy to koszt ok. 300 zł. Byc moze lepiej wydac te pieniadze dla świetego spokoju. Tylko trzeba pamietac, ze intercyza dotyczy rozdzielności majatkowej od momentu zawarcia małzeństwa.Długi powstałe w czasie trwania małzeństwa beda brane pod uwagę. To co sie działo przed, nie ma znaczenie dla obojga małzonków, dlatego stare długi sa na tego pana i to komornika interesuję. Ale... w przypadku smierci tego pana bez intercyzy najprawdopodobnie długi wtedy przejmie zona.
załamana

Re: KOMORNIK!!!!!!!!! Intercyza !!!!! Małżeństwo!!!!


10 wrz 2008 - 15:25:42
witam,

mam problem, otóż przed małżeństwem zaciągłam kilka kredytów, po pewnym czasie "noga mi sie powinęła" i przestałam je spłacać... zostałam z długami. póżniej wyszłam za mąż, mój mąż nie wie o kredytach, nie chciałam i bałam sie mu o tym powiedzieć. teraz boje sie jeszcze bardziej, za niedługo moge miec komornika, a nie spisaliśmy intercyzy!!! błagam pomóżcie, doradzcie mi coś! czy komornik w takiej sytuacji może wejść na pobory męża???
JANUSZ43

ludzki


08 gru 2008 - 19:42:13
WITAM , MAMY Z ŻONĄ SPISANĄ INTERCYZE JESZCZE PRZED ZAWRCIEM MAŁŻEŃSTWA ORAZ DŁUGI W SKARBOWYM , MAM PYTANIE CZY KOMORNIK MOZE ZAJĄĆ MAJĄTEK ORAZ WEJŚC NA KONTO FIRMOWE ŻONY , ZA MOJE DŁUGI ???
Ele

ludzki


02 lut 2009 - 22:46:06
Mąż ma egzekucję komorniczą,16tys.zł,natomiast komornik zajął mu 2 konta w tym nasze wspólne konto,zablokował do kwoty 33tys.każde z nich,mąż dług spłacił 16tys.a komornikowi ani się myśli konta odblokawać
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy

Goście: 108
Najwięcej uzytkowników: 9 16 maj 2018
Najwięcej gości: 212 12 maj 2018
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów