Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil
Zaawansowane

alimenty na bylą żone


15 lip 2010 - 13:47:25
Witam serdeczne! Mam pytanie. Mój narzeczone rozwiódł sie 2 lata temu, nie ma dzieci z tamtego związku. Od czasu rozwodu jest w związku ze mną oraz mamy już 20 miesięczne dziecko. Sąd na sprawie rozwodowej zasądził byłej żonie mieszkanie, które narzeczony jej spłaca, oraz alimenty w wysokości 1200 zł miesięcznie, ponieważ była ona wówczas bezrobotna (dodam że rozwód orzeczony został z winy narzeczonego). Wiemy jednak, że od czasu rozwodu, była żona podjęła pracę za granicą już 2 krotnie. Przez jakiś czas spłata alimentów była zawieszona na jej wniosek. W tym tygodniu jednak przyszło do nas pismo od komornika, że narzeczony ma jej zapłacić 15 tyś. zł zaległych alimentów w trybie natychmiastowym, w ciągu 7 dni!! Dodam, iż jego była żona ma wykształcenie wyższe oraz ukończone 2 fakultety, ponadto biegle zna 2 języki obce i bez problemu może znaleźć pracę - jednak specjalnie uchyla si od tego, chcąc "naciągać" mojego narzeczonego. Wiemy od znajomych, że obecnie znowu przebywa za granicą i właśnie podjęła kolejną pracę! Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jesteśmy w trudnej sytuacji materialnej: wynajmujemy mieszkanie, ja nie pracuję (opiekuję się naszą córką) i zamiast zapewniać lepszy byt naszemu dziecku i odkładać oszczędności na kupno mieszkania dla nas, musimy wpłacać byłej żonie narzeczonego na jej alimenty i mieszkanie zasądzone podczas rozwodu, które mój narzeczony jej spłaca (dodam,że ona nie mieszka w tym mieszkaniu, stoi ono puste, ponieważ była żona jest za granicą). Mieszkanie mój narzeczony nierozsądnie zobowiązał się spłacić w krótkim czasie (była to jego inicjatywa), lecz na chwilę obecną nie stać na to, by mieszkanie spłacić tak szybko.Ile czasu była żona-zdrowa, młoda,wykształcona-ma prawo do żądania alimentów-w dodatku pracując jednocześnie!?! Chyba nie do końca życia?!
Liczę na Państwa pomoc i szybką odpowiedź!
Pozdrawiam.

Re: alimenty na bylą żone


21 lip 2010 - 19:36:42
Wszystko zależy od tego, czy jesteście przed sądem wstanie udowodnić, że była żona twojego narzeczonego podjęła pracę. Jeżeli tak (macie na to świadków, dokumenty itd.) to sprawa jest właściwie wygrana. Możecie również podnieść kwestię opłacania mieszkania. Twój narzeczony może wykazać, że to jego sytuacja materialna się pogorszyła, gdyż ma obowiązek utrzymywania dziecka i ciebie.
Inną sprawą jest kwestia zawieszenia sprawy - to nie umorzenie, tylko chwilowe wstrzymanie sprawy toteż się nie dziw, że płatność jest.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy

Goście: 107
Najwięcej uzytkowników: 9 16 maj 2018
Najwięcej gości: 212 12 maj 2018
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów