Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Welcome! Log In Create A New Profile
Advanced
gosc

Wysokosc alimentow


January 17, 2008 03:09PM
Od czego zalezy wysokosc alimentow? Czy jest jakas gorna granica np. w [%] od dochodow? Jakie dochody sa brane pod uwage przy ustalaniu wysokosci alimentow: czy tylko te z umowy o prace, czy inne, nieregularne np. z umowy o dzielo?
(m-k)

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Wysokość alimentów zależy przede wszystkim od potrzeb uprawnionego. Nie ma górnej granicy. Przy ustalaniu wysokości alimentów brane są pod uwagę wszystkie dochody otrzymywane przez zobowiązanego. Dodać należy, iz badaniu podlega także kwestia tego, jakie dochody mógłby jeszcze dodatkowo uzyskiwać zobowiązany - jeżeli jego aktualne dochody są relatywnie niskie.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Ciekawe... Slyszalem rozne opinie na ten temat - np., ze zona bez problemu dostanie ode mnie do 30% moich zarobkow (to jest ok. 2000zl) - tzn., ze sad tak orzeknie. Czy gdybym zarabial 10x tyle, to zona dostanie 20 000 zl ??? Czy nie ma jakichs norm, ktore mowia ile kosztuje utrzymanie dziecka w takim, a takim wieku? Czy w takim wypadku nie lepiej bedzie dla mnie, jesli rzuce prace i pojde na bezrobocie? Co rozumiemy przez dochody? Czy rowniez oprocentowanie lokat, dochod z gieldy, wygrana w totolotka? Czy sad moze orzec nie o sumie alimentow w [zl], ale o wysokosci alimentow, jako [%] wysokosci moich zarobkow???

Re:


January 17, 2008 03:09PM
jezeli moja zona jest na kuroniowce jaki proce

Re:


January 17, 2008 03:09PM
jezeli moja zona jest na kuroniowce jaki proce

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Jezeli chodzi o alimenty to nie ma wyznaczonego prawnie minimum, ani maximum. Zasadzajac wysokosc alimentow sad przede wszystkim kieruje sie wysokoscia dochodow pozwanego. Zadanie powodki nie musi wcale miec odzwierciedlenia w wyroku sadowym. Zawsze jest to konfrontowane z potrzebami dzieci i mozliwosciami finansowymi pozwanego.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login

Online Users

Guests: 112
Record Number of Users: 9 on May 16, 2018
Record Number of Guests: 212 on May 12, 2018
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów