Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Welcome! Log In Create A New Profile
Advanced

Podwyższenie alimentów na pełnoletnie dziecko


September 27, 2010 11:45AM
Jestem studentką I roku zatem mam ukończone juz 18 lat a moje pytanie brzmi. Czy jeśli chce wznieść pozew mojemu biologicznemu ojcu< który nawet na to miano nie zasługuje > muszę zrobic to osobiście?? I czy na taka rozprawe także muszę przyjść osobiście?? Otóż on nie interesuje sie mną od urodzenia. Na oczy nigdy go nie widziałam i nie zamierzam tak więc chce tego uniknąć. Czy moge udzielic pełnomocnictwa mojej mamie?? Zawsze to ona załatwiała sprawe o podwyższenie. Bardzo prosze o odpowiedz.Jest to dla mnie ważne.

Re: Podwyższenie alimentów na pełnoletnie dziecko


September 27, 2010 04:03PM
Pozew musisz złożyć sama, gdyż jesteś już pełnoletnia. Natomiast czy na rozprawę możesz udzielić pełnomocnictwa to nie wiem, może Iza jak zajrzy będzie w stanie Ci odpowiedzieć.

Re: Podwyższenie alimentów na pełnoletnie dziecko


September 27, 2010 04:14PM
pozew ...o co przede wszystkim? o ustalenie ojcostwa? o alimenty?? były już ustalone alimenty i ojcostwo? bo z tematu wynika że tak zaś z treści nic smiling smiley
upoważnić można jedynie adwokata, występujesz przeciwko ojcu TY obecnie, sporządzasz dokładny kosztorys swoich potrzeb- nie wydatków powtarzam a potrzeb wg Art.135 par 1. KRiO i wnosisz o podwyższenie alimentów,możesz wnieść o przeprowadzenie sprawy podczas Twojej nieobecności..ale ale ale..lepiej być.Musisz znaleźć dowody ,że ojciec sporo zarabia albo by zarobił gdyby się bardziej postarał ( też Art.135 par 1 KRiO)
Jeśli baardzo nie życzysz sobie go widzieć zleć to adwokatowi - od 800 do 1500 zł ,mniej więcej,wówczas on się będzie stawiał na sprawie nie Ty,i wnieś o zwrot koszów zastępstwa procesowego . iza1204@gmail.com

activ agresiv impulsivEdited 5 time(s). Last edit at 09/27/2010 04:25PM by iza12014gmail.com.

Re: Podwyższenie alimentów na pełnoletnie dziecko


October 11, 2010 01:30PM
iza co Ty piszesz? Moze dac pelnomocnictwo mamie.

Re: Podwyższenie alimentów na pełnoletnie dziecko


April 05, 2011 11:37AM
do roboty sie wez mozna pracowac i studiowac a nie tylko brac skoro nie zasluguje na to zebys go nazywala ojcem to czego ty od niego chcesz

Re: Podwyższenie alimentów na pełnoletnie dziecko


April 05, 2011 03:35PM
do roboty jak tak to nie nalezy mu sie miano ojca ale kase daj daj daj

Re: Podwyższenie alimentów na pełnoletnie dziecko


March 01, 2015 02:20PM
POZNAŃSKA MANIFA 2015: DOŚĆ PRZEKRĘTÓW W SPRAWIE ALIMENTÓW

W tym roku poznańska Manifa przejdzie pod hasłem "Dość przekrętów w sprawie alimentów!"

Chcemy wyrazić nasz głęboki sprzeciw wobec faktu, że w Polsce kobiety w różnym wieku wciąż borykają się z problemem nieściągalności alimentów na dzieci.

Oburza nas to, że aż 250 tys. ojców nie dokłada się do utrzymania swoich dzieci, co daje tyle samo matek pozostawionych samych sobie, często w skrajnie trudnej sytuacji ekonomicznej oraz prawie milion poszkodowanych dzieci (dane: Fundacja MaMa). Według Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Polsce udaje się ściągnąć zaledwie 7,9 proc. długów alimentacyjnych (stan z sierpnia 2014). Polscy dłużnicy alimentacyjni zalegają obecnie na kwotę ponad 4,6 mld złotych.

Zapomina się o tym, że celowe niepłacenie alimentów to przejaw przemocy ekonomicznej. W naszym kraju wciąż obarcza się kobiety o wiele większą odpowiedzialnością za wychowywanie dzieci, a mężczyzn łatwo usprawiedliwia się z nieuczestniczenia w życiu rodzinnym. Nie wymaga się od nich, aby byli aktywnymi i zaangażowanymi w opiekę nad dziećmi ojcami, ponieważ wciąż pokutuje przekonanie, że stworzeni są do innych ról niż kobiety. "Cwaniacy alimentacyjni" wspierani są często przez znajomych, przyjaciół, rodzinę a nawet instytucje, których działania w obszarze ściągalności alimentów bywają nieskutecznie z powodu opieszałości odpowiednich organów lub braku rozwiązań prawnych. Uchylanie się od płacenia alimentów nie jest piętnowane, ale wręcz (w niektórych środowiskach) uważane za przejaw sprytu i przedsiębiorczości. Fora dla ojców pełne są porad w stylu: jak szybko przepisać majątek na osobę z rodziny albo ukryć czy zaniżyć dochody, aby uniknąć płacenia alimentów.

Co więcej, problem niepłacenia alimentów nie dotyczy tylko - jak się powszechnie uważa - mężczyzn mało zarabiających lub bez pracy. Bardzo często unikają płacenia również ojcowie świetnie zarabiający, prawnicy, politycy, osoby z pierwszych stron gazet. I wciąż uchodzi im to na sucho!

Apelujemy do ojców, aby zaczęli poczuwać się do odpowiedzialności za dzieci, które sami spłodzili i mają w związku z tym obowiązek wychować je oraz utrzymać w takim samym stopniu jak matki! Apelujemy do wszystkich, aby zaczęli piętnować unikanie płacenia alimentów, ponieważ jest to po prostu przestępstwo!

Przyjdź na poznańską Manifę 8 marca o 12:00.
Miejsce: ul. Półwiejska (przy Starym Browarze).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

PRZYJDŹ, CHODŹ RAZEM Z NAMI, POKAŻMY, ŻE TO PROBLEM SPOŁECZNY!
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login

Online Users

Guests: 65
Record Number of Users: 8 on September 20, 2017
Record Number of Guests: 276 on March 03, 2018
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów