Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Welcome! Log In Create A New Profile
Advanced

Jestem w ciąży nie wiem kto jest ojcem


December 19, 2012 10:51AM
Zaszłam w ciążę tuz po zmianie leków antykoncepcyjnych, ciąża była oczywiście nieplanowana i jest dla mnie dużym szokiem - tym bardziej, iż nie wiem, kto jest ojcem dziecka. Kandydatów jest dwóch, ale nie wyobrażam sobie nawet jak miałabym im o tym powiedzieć - jednego z nich znam już dość długo, ale jest żonaty, drugi natomiast był znajomością przygodną, i raczej nie w głowie mu wychowywanie dzieci.

Wiem, że jest to forum o alimentach, ale z pewnością zagląda tu dużo matek i ktoś będzie się orientował: jakie mam możliwości pomocy finansowej poza alimentami? Chodzi mi tylko o pierwszy rok - dwa od urodzin dziecka. Czy mogę liczyć na jakąś czasową zapomogę?

Nie interesuje mnie wyłudzanie zasiłków i życie na koszt podatników - mam 25 lat, mieszkam sama, pracuję, przysługuje mi urlop macierzyński, chciałabym jak najszybciej wrócić do pracy po porodzie. Czy oprócz becikowego 1000 zł przysługuje mi coś jeszcze?

Re: Jestem w ciąży nie wiem kto jest ojcem


December 19, 2012 01:57PM
Rozumiem, że nie zamierzasz mówić tym facetom, że któryś z nich może być ojcem? Bez alimentów może Ci być ciężko, zwłaszcza na początku, ale to twoja decyzja. Sprawdź sobie, czy na pewno przysługuje Ci becikowe, bo od 1.1.2013 będą zmiany: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/becikowe-wedlug-nowych-zasad-od-2013-r-prezydent-podpisal-zmiany.html - chodzi o zarobki-jak przektoczysz 1922zł na głowę to nie dostaniesz becikowego.czy li musisz zarabiać mniej niż 3844zł.

Jest jeszcze kwestia taka, że samotne matki mogą starać się o drugie becikowe (kolejne 1000zł). wniosku nie zaszkodzi złożyć. Co do innych spraw to nie orientuję się zbyt dobrze jak jest z zasiłkiem rodzinnym dla samotnych matek. tam też się bierze pod uwagę kryterium dochodowe, ale to są niskie progi, więc pewnie się nie załapiesz. Wiem natomiast, że kwota becikowego nie jest wliczana do dochodów przy obliczaniu podstawy do zasiłku rodzinnego.

pzdr

ludzki


July 25, 2013 10:05AM
Zrób to dla dziecka i ustal ojcostwo.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login

Online Users

Guests: 75
Record Number of Users: 7 on May 16, 2017
Record Number of Guests: 121 on June 19, 2017
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów