Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Welcome! Log In Create A New Profile
Advanced

Jak obniżyć alimenty?


December 19, 2013 10:06AM
Witam, mam do Was pytanie. Czy ktoś mi jest w stanie odpowiedzieć w jaki sposób można obniżyć alimenty? Mam zasądzone przez sąd alimenty w wysokości 1200 złotych na dwójkę dzieci. Wcześniej jak pracowałem za granicą, rzecz jasna pieniędzy mi wystarczało na opłacenie, ale po stracie pracy i przeniesieniu się z powrotem do Polski, moje zarobki spadły drastycznie. Teraz zarabiam około 1800 złotych i po prostu nie stać mnie na nic... czy jest szansa że sąd obniży mi alimenty?

Re: Jak obniżyć alimenty?


December 19, 2013 10:20AM
Musisz przede wszystkim zlożyć wniosek do sądu o obniżenie alimentów. We wniosku musisz zawrzeć to ile płacisz na życie i ile Ci pozostaje na życie. W sumie nastąpiło pogorszenie Twojej sytuacji materialnej, więc jakieś szanse na obniżenie alimentów są... jednakże zdarza się to bardzo rzadko. Sąd będzie sprawdzał , czy utrata poprzedniej pracy nastąpiła z Twojej przyczyny , czy nie... jeżeli z Twojej, szanse na obniżenie alimentów są niskie.

Re: Jak obniżyć alimenty?


January 02, 2014 12:35PM
Alimenty mogą zostać obniżone w przypadku dwóch rodzajów sytuacji. W pierwszym przypadku, gdy sytuacja majątkowa osoby płacącej alimenty uległa pogorszeniu. W drugim przypadku, gdy potrzeby osoby uprawnionej do otrzymywania alimentów zmalały. Aby obniżenie alimentów było możliwe, należy wnieść pozew do sądu rejonowego do wydziału rodzinnego i nieletnich.Edited 1 time(s). Last edit at 01/02/2014 01:38PM by admin55.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login

Online Users

Guests: 14
Record Number of Users: 7 on June 13, 2013
Record Number of Guests: 80 on July 15, 2013
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów