Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Welcome! Log In Create A New Profile
Advanced
gosc

alimenty od dziadków kiedy można ich żądać


January 17, 2008 03:09PM
Były mąż nie płaci alimentów. Komornik stwierdził, ze dług jest nieściagalny (nie pracuje, złożył oświadczenie, że nic nie ma). Prawda jest taka, że samochód przepisał na ojca, pracuje na czarno, wynajmuje mieszkanie. Zostawił potężne obciążenia na domu (niespłacona hipoteka po jego kredycie na firmę). Jakie są warunki, na których mogą zostać zasądzone alimenty od dziadków? Czy zależy to od dochodów moich i ich? Czy prawdą jest, ze jeśli znane jest miejsce pobytu ojca, to nie mozna żądać alimentów od dziadków? moja matka, jako, że razem zamieszkujemy cały czas partycypuje w kosztach utrzymania dziecka. Proszę o pomoc. Dziekuję za odpowiedzi.
(1czer64)

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Odpowie Ci na to art.132 KRO Obowiazek alimentacyjny zobowiazanego w dalszej kolejności powstaje dopiero wtedy,gdy nie ma osoby zobowiązanej w blizszej kolejności albo gdy osoba ta nie jest w stanie uczynic zadość samemu obowiązkowi lub gdy uzyskanie od niej na czas potrzebnych uprawnionemu środkow utrzymania jest niemozliwe lub połączone z nadmiernymi trudnościami. Zdaje sie , że w Twoim przypadku druga część została spełniona.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Olu, dziękuje

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Powodzenia. Jeśli masz więcej pytań, podaj adres e-mail, podpowiem Ci kilka kwestii formalnych, trochę na ten temat wiem, sama to przerabiałam.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
A może i mnie coś podpowiesz w mojej sytuacji ? Mąż zalega mi z alimentami na dość dużą kwotę - nie pracuje i nie ma zamiaru pracować bo nie ma takiej potrzeby (jest na utrzymaniu mamusi), nie ma nic co mógłby zabrać mu komornik - mieszkanie mamy własnościowe (nabyte w trakcie małżeństwa), sprawa rozwodowa w toku. Czy nie mam żadnej możliwości odzyskania zaległycvh alimentów ?

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Olu Będę Ci bardzo wdzięczna za pomoc. Obecnie już złozyłam skargę do prokuratury. On oczywiście dalej nie pracuje. Oto mój adres: beatarechnio@op.pl

Re:


January 17, 2008 03:09PM
No to masz spore możliwości. Po pierwsze kwestia mieszkania-jak wiesz wszystko co nabyte w trakcie małżeństwa stanowi własność wspólną (chyba że była zniesiona wspólnota ustawowa, ale nic o tym nie piszesz). Logicznie rzecz biorąc-jak rozwód to i podział majatku, ktoś kogoś musi spłacić.Jesli zaległości alimentacyjne sa spore (pamietaj o odsetkach , kilka lat temu były olbrzymie), dług weż w poczet częściowej (lub całkowitej)spłaty, tym sposobem pieniądze może nie w formie gotówki , ale wrócą do Ciebie, faceta bedziesz miała z głowy, a mieszkanie bedzie tylko Twoje. Nastepna sprawa-czy wyrok alimentacyjny był składany u komornika, czy otrzymywałaś swiadczenia z FA? Jesli tak-wez zaswiadczenie o bezskuteczności egzekucji (ile zalega i od kiedy) i zgłoś do prokuratury wniosek o ściganie z powodu uprczywego uchylania się od płacenia alimentów. To jest karalne, powinien się troche przestraszyć (nic tu nie da tłumaczenie , że oficjalnie nie pracuje). Mądry prokurator powinien wiedziec , jak to rozegrac , żeby zaczął płacić(z tego co piszesz wnioskuję , ze pieniądze ma). Jeśli i to nie pomoże , facet dostanie zpół roku do odsiadki, a Ty bez skrupułów podasz o alimenty kochającą babcię-ma na synka , niech da i na wnuki. Ważne-za wszelką cenę utrzymaj i przejmij mieszkanie, bądź uparta, nie daj się zywac byle czym u komrnika czy prokuratora.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Skargę??? Trzeba było złożyć wniosek o wszczęcie postepowania i ściganie męża w sprawie o uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów. A co z dziadkami?

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Olu Dokładnie złożyłam zawiadomienie o przestępstwie z wnioskiem o ukaranie. W zawiadomieniu chodziło o alimenty i oszustwo. Dziadek ma kolejową emeryturę, więc niezłą, babcia jest na rencie. Mieszka z nimi też drugi syn, pracuje, jest kawalerem. Dziadkowie od dawna nie utrzymują z nami kontaktów, ponieważ nie godziłam się na imprezy z alkoholem przez nich organizowane (mąż nadużywał alkoholu). Czy w przyszłości powinnam złożyć pozew o alimenty od dziadka czy obojga rodziców byłego męża? Dziekuję za pomoc.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Olu - jestem Ci wdzięczna za odpowiedź - mam rozdzielnośc majątkową od 2000r. zasądzona przez sąd (nie chciałam płacic długów męża, które zaciągał na alkohol), nie brałam świadczeń z FA, bo moje dochody na to nie pozwalały. Czy można złożyć wniosek do prokuratury o uporczywe uchylanie się od zaległych alimentów ? Pisałam wczesniej, że bieżące nie są już należne, bo dzieci pracują. Z odesetkami mój mąż zalega mi na kwote około 40 tys. zł. Poza tym w sądzie toczy się już druga sprawa o znęcanie się nad rodzina i rozwodowa łącznie z wnioskiem o eksmisję. Wiele przecierpiałam ja i dzieci. Wciąż mamy nadzieję na lepsze jutro. Pozdrawiam - KERI.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Olu, z ta wlasnoscia nabyta w trakcie malzenstwa nie jest tak rozowo , jak piszesz. Jesli bowiem jeden ze wspolmalzonkow zakupil np mieszkanie i orzekl w akcie notarialnym kupna, ze je kupuje ze srodkow wlasnych i do majatku odrebnego - takie mieszkanie nie stanowi wtedy wlasnosci wspolnej . Mam taki wlasnie problem. I choc to oswiadczenie bylo nieprawdziwe ( moj ex skrzetnie ukryl przede mna akt notarialny - dopiero w trakcie separacji wyszlo szydlo z worka , boze jak glupie i latwowierne sa kobiety ) - pieniadze wniesione na zakup mieszkania byly nasze wspolne - co moge dzis zrobic by uzyskac prawo wspolwlasnosci - ma ktos jakis pomysl ? - dziekuje za pomoc

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Mam tą samą sytuację...nic nie ma, nie pracuje...itpalimentów nie płaci no chyba że wezme pod uwagę to 3zł42 grosze jakie co miesiac dostaje od komornika. Możliwe , ze wpłaca tylko 5 zł ! Dlatego tez wystapiłam do sadu i sprawa była krótka- otrzymałam wyrok na jego rodziców.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
obowiązek alimentacyjny spocznie na rodzicach twojego b.męża, gdy dziadkowie będa mieli duże dochody.Sąd obliczy koszty utrzymania koniecznego a reszte zasądzi jako alimenty

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Zauważ , że przypadku na który odpowiadałam , niebyło takiej sytuacji, a moje rady były adekwatne do opisanego stanu.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Skoro dzieci już pracują i nie istnieje jakaś szczególna sytuacja (np.choroba ), obowiązek alimentacyjny wygasł i w tej chwili juz nie można ścigać męża o uporczywe uchylanie się od tego obowiązku. Natomiast cały czas masz prawo domagać się ściągnięcia zaległych alimentów przez komornika, bądz zaliczenia tego długu w poczet spłaty należnośći przy podziale majatku.Napisałaś tylko że od 2000r masz rozdzielność majątkową-ale kiedy było kupione mieszkanie, wcześniej , czy po tej dacie? Czy w 2000r był przeprowadzony podział majatku czy tylko wprowadzono rozdzielność (tzn, od tego momentu co kto kupi to jego i zaciągniete długi tez jego) to nie to samo przecież.No i jeszcze coś- nie zgódz się na rozwód bez orzekania o winie. Skoro pil i znęcał sie - to tylko rozwód z jego winy(daje Ci to prawo do ubiegania się o alimenty dla siebie teraz , czy kiedykolwiek byłaby taka potrzeba. Trzymaj sie i powodzenia!

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Jeśli chodzi o prokuraturę-w takiej formie może być, najwyżej wezwą Cię na przesłuchanie celem dodatkowych wyjaśnień. Dziadków można pozwać dowolnie-tylko jednego-uzasadniając to (już na sprawie) osiąganiem przez niego dużo większych dochodów, lub oboje, ale wtedy nie dziel żadanej kwoty po równo, tylko w miarę proporacjonalnie do dochodu np. dziadek 300 zł, babcia 100. Pamiętaj, że alimenty od zobowiązanych w dalszej kolejności przysługują wtedy , gdy dana osoba pozostaje w niedostatku (od rodziców należą się niejako bezwarunkowo, z uzasadnieniem potrzeb i możliwości), ale nie jest to nigdzie do końca zdefiniowane, tak więc dobrze wylicz ile miesiecznie wydajesz na opłaty stałe , wyżywienie , środki czystości , ubrania,leki, itp , itd- nie zapomnij o wszelkich wydatkach szkolnych i co tam Ci przyjdzie do głowy (w miarę rozsądnie) Niedostatek to niemożnośc zaspokojenia potrzeb , a potrzeb prawo nie definiuje, wychodząć z założenia, że każdy ma inne , zależne od indywidualnych zdolności i tradycji kulturowych, więc i ewentaulne korepetycje pod to podciągniesz i kółka zainteresowań (nie żyjemy w średniowieczu). Zbieraj tez rachunki - za opłaty,książki , wyprawkę szkolną , obuwie, odzież-żeby miec podkładkę tego co mówisz. Nie zapomnij , że z Twoich dochodów też masz prawo( po opłaceniu np. rachunków za mieszkanie, prąd i zakup żywności dla siebie i dziecka) przeznaczyć coś na swoje potrzeby(podstawowe i uzasadnione)- i juz dziecko nie ma na ksiązki i odzież, a więc jest w niedostatku.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
zizi, czy mozesz mi podać jakaś podstawę prawną na to o czym piszesz. W chwili obecnej toczy sie postępowanie w prokuraturze przeciwko mojemu eks, bo nie płaci alimentów na nasza córkę mimo wyroku. Jego mamusia ma w Polsce bardzo wysoką emeryture,a pracuje w USA - ale jej adresu nie mam, mam tylko ten w kraju. Mój eks nie pracuje, nic nie ma i wogóle jest bardzo kochajacym tatusiem - widział sie z dzieckiem 2 lata temu. Ostatnio wpłacił aż 100 zł - pierwszy raz po 5 latach. Co mogę z tym zrobić? Proszę o informacje na e-mail: ewcia1977@poczta.fm Z góry dziękuje za pomoc

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Olu ja właśnie teraz jestem w takiej sytuacji.Eksmęża zwolnili z pracy za używki.Nawet nie wiem czy dostanie odprawę pieniężną.Wiem że na siebie nic nie ma zapisanego tylko na rodziców lub rodzeństwo Ja jestem na wychowawczym i alimenty to jedyny moje żródło utrzymaniaProsze napisz w jaki sposób wyegzekwowaćpieniążki od jego rodziców bo on ciagle sie uchyla.Mój adres robens1@o2.pl Z góry dziękuję i pozdrawiam

Re:


January 17, 2008 03:09PM
a zastanowiłaś się co są winni jego rodzice?? czy to z nimi poszłaś do łóżka robiąc sobie dziecko??

Re:


January 17, 2008 03:09PM
a może Ciebie zastanawia fakt kto tego samego skurczybyka,który nie płaci alimentów wychowywał i jaki jest tego efekt? Dzieci maja prawo zyc godziwie ,a nie tak jak ich ojciec . takie osoby jak Ty nie powinny zabierac tu głosu

Re:


January 17, 2008 03:09PM
witam, mam identyczną sytuację, Jak napisac pozew przeciwko babci, skoro komornik napisała, że z ojca pieniędzy nie ma jak ściągnąć a samochód przepisłą na matke. Jak napisać pozew ptrzeciwko babci czy w takiej wysokości jak zasądzone alimenty na ojca były , prosze o pomoc , cyndi@op.pl

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Szukając informacji na temat alimetnów od dziadków zobaczyłam Pani wpis z sierpnia 2004 r. zy również zechciałaby Pani udzielić trochę rad na ten temat i podzielić się doświadczeniem. Niestety jestem w podobnej sytuacji jak autorka listu na który Pani odpowiadała Monika

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Szukając informacji na temat alimetnów od dziadków zobaczyłam Pani wpis z sierpnia 2004 r. zy również zechciałaby Pani udzielić trochę rad na ten temat i podzielić się doświadczeniem. Niestety jestem w podobnej sytuacji jak autorka listu na który Pani odpowiadała Monika

Re:


January 17, 2008 03:09PM
To może mi tez ktoś pomoże ??? Ja występuje tutaj z drugiej strony całych tych awantur. Żona mojego brata dostała od sądu przyznane Alimenty 400 zł. Było to jakieś dwa lata temu, mój brat ( nie utrzymuje z nim specjalnie kontaktu ) płacił mało albo w ogóle. Doszli do porozumienia ( ale tylko ustnie ),że mój brat weźmie jedno dziecko do siebie i zajmie się jego wychowaniem. Tak trwało wszystko z 9 miesięcy. Mój brat miał wypadek poważny, będzie inwalidą dwa miesiące temu ( dalej leży w szpitalu ). Dziecko wróciło do matki ( jest dwójka ). W zeszłym miesiącu dałem jej na wyprawkę jednego dziecka do szkoły 300 zł z dobrego serca. Teraz zaczęła robić fochy i żądać dziwnych kwota ( nie chciała byśmy płacili w szkole obiady za dzieci ) kazała dać sobie do ręki, a potem wyrzuciła moją Mamę z domu. Mój brat nie jest wstanie płacić jej teraz bo pieniądze czekają na niego w ZUS`ie za wypadek. I teraz kilka moich pytań, bardzo bym prosił o pomoc. Straszy, że naśle na moich rodziców ( dziadków ) komornika. Czy od razu może pozwać Dziadków o odzyskanie pieniędzy ? Czy musi spełnić jakieś warunki jeszcze Czy dziadkowie mają przez sąd ustalane nowe alimenty czy przenosi stare wraz z zaległymi ? Czy za 15 lat powiedzmy umierają dziadkowie to ona postanawia mnie gnębić i składa pozew, że chce odemnie Alimenty ? Czy łatwo taką sprawę wygrać ? Dochodzi moich rodziców to około 1800 zl miesięcznie mają jeszcze mnie na utrzymaniu ( jestem studentem ), mój ojciec jest inwalidą i leki kosztują bardzo dużo. Czy w przyszłości będzie mogła pozwać mnie ? Uzna, że mam lepsze dochody niż dziadkowie jej dzieci i przeniesie na mnie alimenty by żądać więcej. Kto takie prawo ustanowił, z moim bratem nie utrzymuje kontaktu, mam komuś obcemu płacić pieniądze bo mój brat spłodził sobie dzieci ? To jest nie moralne i nie etyczne. Dlaczego rodzicie odpowiadają za dorosłego syna, za dorosłego samodzielnego człowieka. Mój Mail : sajanss4@go2.pl jak ktoś zna się na takich sprawach niech napisze do mnie, nie stać mnie obecnie na fachową poradę prawnika.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Dzien dobry, czy moge Pania prosic o pomoc w uzyskaniu informacji o otrzymanie wyroku w sprawie placenia alimentow przez rodzicow nieplacacego ojca; moj adres mailowy: mondeo33@wp.pl, bardzo prosze o odpowiedz, pozdrawiam Malwina.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Witam, ja rowniez chcialabym prosic o pomoc, od 2 lat bije sie z wiatrakami a ojciec mojego syna wlasnie kupuje kolejny samochod /oczywiscie nie na siebie/, moj adres e-mail mondeo33@wp.pl, Malwina.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Olu pomoz od czego zalezu ustalenia wysokosci alimentow przez dziadkow gdy ojciec nc nie placi bo jest bezrobotny, czy to zaelzy od dochodu przychodzacego na jedno dziecko czy jak to jest napsiz prosze? bardzo prosze o odpowiedz millor@wp.pl

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Po rozwodzie mieszkałam z byłym mężem 2 lata.Był to koszmar.Rok temu uciekłam od niego wraz z dzieckiem.Od tego czasu nieotrzymuję alimentów.Zgłosiłam sprawę do komornika,który po kilku miesiącach stwierdził,że alimenty od byłego męża są nieściągalne /brak zatrudnienia,brak miejsca zameldowania/.Wiem,że pracuje "na czarno" ,ma samochód /oczywiście niezarejestrowany na siebie/.Komornik poradził mi złożyć wniosek do sądu o ściganie z powodu uchylania się od płacenia alimentów z żądaniem płacenia przez rodziców byłego męża. Boję się złożyć taki wniosek.Miałam już wiele nieprzyjemności ze strony tej osoby/zastraszanie,pobicie itp./.Obecnie ma on karę w zawieszeniu za rozbój oraz za długi. Chciałabym się dowiedzieć,jak pisze się pozew o płacenie alimentów przez dziadków,jak wygląda przebieg takiej sprawy.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
MAM PRAWIE TAKĄ SAMĄ SYTUACJĘ.PROSZĘ O POMOC.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
WITAJ MALWINO! smiling smiley W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI MUSISZ PODPISYWAĆ SIĘ MAŁGORZATA ( ZDOMU GISKO)TAK JAK SIĘ NAPRAWDE NAZYWASZ. W DRUGIEJ KOLEJNOŚCI MUSISZ UMOŻLIWIĆ OJCU KONTAKT Z SYNEM. OJCIEC TWOJEGO SYNA NIE WYRAŻAŁ ZGODY NA WYJAZD SYNA ZA GRANICE, A TY POPROSTU WYWIOZŁAŚ SYNA MIKOŁAJA DO BRUKSELI BEZ ZGODY OJCA, A CO GORSZE BEZ PASZPORTU!!! W POROZUMIENIU ZE SWOIM OBECNYM PARTNEREM ,KTÓRY LEDWO CO WYSZEDŁ Z PUDŁA, POMÓGŁ CI POPEŁNIĆ KOLEJNE PRZESTĘPSTWO!!! I NAJWARZNIEJSZE MUSISZ UJAWNIĆ OJCU DZIECKA DOKŁADNY ADRES GDZIE ZNAJDUJE SIĘ JEGO SYN MIKOŁAJ,ŻEBY OJCIEC TWOJEGO DZIECKA WIEDZIAŁA CHOCIAŻ GDZIE WYSYŁAĆ KASE.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Pana komentarz jest poniżej jakiegokolwiek poziomu Panie Teść. Proszę sobie wyobrazić, że rodzice takich delikwentów są winni .Każdy rodzic ma obowiązek łożenia na utrzymanie swego potomstwa, a jeżeli nie potrafimy wychować własnych dzieci na odpowiedzialnych obywateli to za błedy wychowawcze powinniśmy płacić - czasem i alimenty. Bez poważania dla Pana i wszystkich myślacych jak Pan!!!!!

Re:


January 17, 2008 03:09PM
takich tesciow to na peczki.znam dobrze jednego jaki ojciec taki syn,jaki dziadek taki i ojciec wyzekli sie dziecka.Tak wiec nie ma litosci i nie zastanowie sie z czyjej kieszeni beda placone alimety czy od ojca czy od dziadkow.A tak apropo to jak ty syna tesciu wychowales?

Re:


January 17, 2008 03:09PM
ojciec mojego dziecka nie placi przez 5 lat alimentow komornik nie ma mozliwosci egzekucji chce wystapic do sadu zeby alimenty placila jegp matka nie wiem jak sie za to zabrac

Re:


January 17, 2008 03:09PM
czy moge podac mojego chlopaka o alimenty niemamy slubu.dziecko ma 6 miesiecy czy jest mozliwosc o podania go w angli o alimenty moj email to kamila20london@o2.pl

Re:


January 17, 2008 03:09PM
czy moge podac mojego chlopaka o alimenty niemamy slubu.dziecko ma 6 miesiecy czy jest mozliwosc o podania go w angli o alimenty moj email to kamila20london@o2.pl

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Czy mogę wystąpić z pozwem o alimenty od dziadków (oboje pracują, mają wysokie dochody) jeśli były mąż (rozwód z jego wyłącznej winy) nie płacił alimentów, a gdy poszłam do komornika (po pierwszej wyplacie) od razu zwolnił się z pracy. Czy w tej sytuacji mogę w najbliższym czasie złożyć pozew w sądzie?? Czy lepiej odczekać miesiąc (może więcej)???? Bardzo proszę o odpowiedz!!!

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Rodzice niestety nie zawsze mają wpływ na swoich dzieci jeśli chodzi o wychowanie.a tym bardziej na pełnoletnie.sami podejmują decyzje i sami powinni ponosić za nie konsekwencje.a ciebie życze,żeby twoje dziecko w przyszłości też dało popalić.będziesz miała ``miłą i spokojną starość``

Re:


January 17, 2008 03:09PM
a jaka jest twoja matka,że wychowała taką suke jak ty???puszczacie sie a pózniej szukasie winnych.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
A chciałabyś w przyszłości odpowiadać za czyny swojego dziecka?naprzykład płacic alimenty na wnuków bo twój syn czy córka będzie miał to gdzieś?

Re:


January 17, 2008 03:09PM
co za wredna suka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
matka

Re: alimenty od dziadków kiedy można ich żądać


May 16, 2008 02:43PM
Czy mogę wystąpić z pozwem o alimenty od dziadków (oboje pracują, mają wysokie dochody) jeśli były mąż (rozwód z jego wyłącznej winy) nie płacił alimentów, a gdy poszłam do komornika (po pierwszej wyplacie) od razu zwolnił się z pracy. Czy w tej sytuacji mogę w najbliższym czasie złożyć pozew w sądzie?? Czy lepiej odczekać miesiąc (może więcej)???? Bardzo proszę o odpowiedz!!!
Agutka

Re: alimenty od dziadków kiedy można ich żądać


May 25, 2008 10:01PM
Witajcie wszyscy,
sprawa jest śmierdząca ale może da się jakoś uporządkować ? Mam zasądzone alimenty od tatusia. Do póki tatuś wynajmował swoje ( rodziców )mieszkanie kasa na alimenty była- może nie w całości bo musiało na balety zostać ha ha ha ale zawsze. Ku mojej rozpaczy tatuś postanowił się usamodzielnić i zamieszkał sam a co za tym idzie kasa się skończyła. Złożyłam zawiadomienie do komornika i na policję - komornik z niczego nie ściągnie bo tatuś jest taksówkarzem i pracuje kiedy chce a głównie nie chce. Pozostaje auto ale jakoś cisza . Policja czeka a ja popadam w coraz większe długi. Jak mogę ściągnąć należność od dziadków ewentualnie siostry tatusia - nieźle sytuowanej? Musi minąć jakiś czas i do kogo powinnam złożyć podanie ? Sąd czy prokuratura ? Bądźcie solidarne/ni i dajcie jakiś pomysł Aga
do goscia

ludzki


May 26, 2008 08:37AM
Tak sie zastanawiam jak czytam to wszystko tesc ma rację co są winni rodzice o jakie tu wychowanie chodzi bo ile wiem to dobre wychowanie jest po katolicku,Ciebie widocznie mama nie wychowała na dobra corkę i nie zazdroszcze jej takiej córki jak ty jesteś mogę tylko twojej mamie współczuć że nie udalo się wychowac na dobrą córkę .Masz tak samo dzieci i napewno nie wiesz że za twoje błędy życiowe będą odpowiadac twoje dzieci które w tym czasie nie są nic winne twojego hamstwa,Jestes beznadziejna matka która nie potrafi sie sama dac radę jeżli twój mąż zawinił walcz z nim a nie z całą rodziną.Jest to prawda że nie zaznasz spokojnej starosci napisz dopiero jak dzieci beda pelnoletnie.Mam taką nadzieję że masz syna jeżeli tak to nie mamy o czym pisac,Idz do pracy zarabiaj na dzieci,a nie jecz na brak pieniędzy napewno jestes tlusta i nie zadbana,gdybys była idealną kobietą maż by ci nie dorobił rogów-a wcale sie nie dziwię że jak wchodzisz do klatki to nie możesz wejsc bo ci przeszkadzaja rogi. I NIE zabieraj ty glosu tylko zabieraj się do pracy .oraz skozystaj z lustra
do goscia nr1

Re: alimenty od dziadków kiedy można ich żądać


May 26, 2008 08:54AM
Zgadzm sie z tym co piszesz moge miec tylko pretensje do syna że jak przychodzila taka do mego syna a ja mu odradzalam takiej dziewczyny to on mnie nie sluchał;sama zostawala na noc nawet nie miala za grosz ambicji ze spi u chlopaka ,rano wstala jakby nic sie nie stalo,więc o jakim wychowaniu mowisz to ciebie matka zle wychowala.My rodzice na swoją rentę sobie zapracowalismy godnie i bez żadnego wyzyskiwania od innych.Za moich czasów to nie bylo możliwe aby dziewczyna która sie szanuje spała u niedoszlego męża,teraz jest inaczej to same dziewczyny wchodza do łożka chlopakom a potem prosicie o pomoc jestescie nieodpowiedzialne.
Lukasz 'Severiaan' Grela

ludzki


June 02, 2008 04:41PM
Quote:
gosc
Pana komentarz jest poniżej jakiegokolwiek poziomu Panie Teść. Proszę sobie wyobrazić, że rodzice takich delikwentów są winni .Każdy rodzic ma obowiązek łożenia na utrzymanie swego potomstwa, a jeżeli nie potrafimy wychować własnych dzieci na odpowiedzialnych obywateli to za błedy wychowawcze powinniśmy płacić - czasem i alimenty. Bez poważania dla Pana i wszystkich myślacych jak Pan!!!!!

i kolejny ktory boi sie podpisac a wypisuje brednie!!!

na dwoje baba wrozyla. moze nie dopilnowali wychowania dziecka, ale czemu za to co robi gdy jest dorosly maja oni byc sadzeni, no chyba ze oni swiadomie pomagaja mu w tym (np poprzez utrzymywanie, czy zgode na zakupy na siebie) ale co z tymi ktorzy wychowywali go dobrze ale np. spoleczenstwo go zmienilo (szkola, praca towarzystwo) nikt o tym nie mysli?

"kazdy rodzic ma obowiazek", no wlasnie kazdy, to czemu glownie ojciec? ja nie mowie o tych zapijaczonych mordach, draniach bez honoru, mowie o ojcach ktorzy przez zrzadzenie losu albo druga polowke nie moga byc ze swoimi pociechami. przeciez sad zawsze faworyzuje kobiete jako opiekuna.

"a jeżeli nie potrafimy wychować własnych dzieci na odpowiedzialnych obywateli to za błedy wychowawcze powinniśmy płacić" - no to juz jest cos co warto zlotymi zgloskami wypisacsmiling smiley a co z bledami wychowawczymi szkol, przedszkoli i innych srodowisk z ktorymi dziecko ma stycznosc juz od lat 4smiling smiley powinnismy w sumie podac "ich" o alimenty niech placa psie krwie za bledy.

teraz meritumsmiling smiley jak uchronic moich rodzicow, ktorzy mnie starali sie dobrze wychowac i czuje sie jednak dobrze wychowany, przed pazernosci i zloscia mojej bylej ktora chce na siebie alimentow, na co ja nigdy sie nie zgodze. moge placic dziecku (z ktorym mi broni kontaktu) ale na nia nawet zlotowki nie dam. no wiec da sie czy nie da sie uchronic?

pozdrawiam zawsze serdecznie i zawsze z powazaniemsmiling smiley
Izabella

Re: alimenty od dziadków kiedy można ich żądać


June 02, 2008 10:13PM
Poprostu , plac alimenty na dziecko i staraj sie byc dobrym czlowiekiem i ojcem - w ten sposob najlepiej uchronisz ich przez nieprzyjemnosciami smiling smiley
Pozdrawiam serdecznie
matka

Re: alimenty od dziadków kiedy można ich żądać


June 09, 2008 06:13PM
ciekawy post ........

Re: Jak długo należy płacić alimenty


March 09, 2018 03:15AM
mulberry
nfl jerseys
moncler jacka
prada
herve leger dresses
superdry clothing
pandora charms
north face
north face jackets
timberland
jordan 11
adidas flip flops
adidas yeezy
nike air max plus
adidas wings swe1123
air max
barcelona jersey
harden vol 1
nike factory outlet
ugg clearance
pandora jewelry
ray bans
adidas football boots
valentino
new balance shoes
michael kors outlet
michael kors
longchamp
mac cosmetics
michael kors handbags
yeezy shoes
moncler
ugg outlet
timberland
north face jackets
uggs outlet
jordan 5
ray ban
the north face
fingerlings monkey
nike air max 90
michael kors handbags
pandora charms
cheap nfl jerseys
coach outlet
cheap jerseys
ralph lauren
tory burch outlet
adidas stan smith
dansko
pandora outlet
ralph lauren uk
ralph lauren
air max
fitflops
pandora jewelry
ray ban sunglasses
nike air max 2017
north face
michael kors outlet
mcm backpack
ugg
baseball bats
michael jordan shoes
louboutin
michael kors
polo ralph lauren
soccer jerseys
jordan xx9
wedding shoes
true religion outlet
ugg boots clearance
cartier bracelet
nfl jerseys
manolo blahnik
cheap jerseys
canada goose outlet
canada goose outlet
nike revolution
manchester united jersey
nike cortez
ferragamo
nike huarache
adidas
kate spade handbags
jimmy choo outlet
nike factory store
mont blanc pens
coach outlet online
michael kors outlet
nike outlet
nike air max
christian louboutin
prada outlet
dior handbags
moncler jassen
tory burch
nike store
under armour outlet
nike tn
baseball jerseys
flops
ugg boots
hermes bags
oakley sunglasses
nike air max
birkenstock sandals
canada goose jackets
nike air max 1
moncler outlet
cheap ray ban sunglasses
nike sb
nike air max 270
coach handbags
michael kors
jordan 4
tory burch outlet
converse shoes
jordan 6
ugg outlet
nike dunks
north face outlet
coach outlet
kevin durant shoes
canada goose outlet
michael kors outlet
nike trainers
ugg outlet
hermes kelly bag
vibram fivefingers
ugg boots
fitflops
nike air max 95
links of london
supreme
true religion jeans
nike presto
ugg outlet
kate spade outlet
ralph lauren
jordans
mont blanc
christian louboutin
cheap jerseys
air jordans
jordans
roshe run
coach outlet
asics
moncler
timberland boots
nhl jerseys
coach outlet
north face
tod's shoes
supra shoes
birkenstock outlet
bottega
michael kors
balenciaga
coach factory outlet
coach bags
canada goose outlet
ray ban sunglasses
coach factory outlet
uggs outlet
miu miu handbags
ferragamo
nike free
oakley sunglasses
jordans
wholesale snapback hats
mont blanc pens
giuseppe zanotti
air jordan
louboutin
coach outlet store online
fitflops
michael kors outlet
sac longchamp
hermes outlet
polo ralph
cheap nhl jerseys
adidas outlet
adidas
canada goose jackets
moncler
burberry outlet
louboutin
nike shoes
oakley sunglasses
louboutin
red bottom shoes
bottes ugg
polo ralph
air jordan pas cher
ugg outlet store
tommy hilfiger canada
michaelkors outlet
adidas stan smith
canada goose jassen
michael kors outlet
coach outlet
the north face
north face
doudoune moncler
ralph lauren outlet
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
jordans
moncler
ray ban sunglasses
ralph lauren
stussy clothing
prada
hermes belt
asics
converse
ugg boots
nike blazer
nike outlet
coach outlet
birkenstock sandals
swarovski jewelry
light up shoes
lebron 15
north face
canada goose
longchamp outlet
oakley sunglasses
hermes
dolce and gabbana
oakley sunglasses
louboutin
belstaff outlet
uggs outlet
pandora charms
burberry sale
polo ralph lauren
running shoes
oakley sunglasses
mlb jerseys
nike mercurial
north face
toms shoes
rolex watches
ugg boots
adidas slides
nike football boots
ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
adidas shoes
nike flip-flops
oakley sunglasses
stephen curry shoes
burberry outlet
mbt
jordan 1
adidas yeezy boost
nike free run
nfl jerseys
true religion
undefeated clothing
pandora jewelry
ugg
burberry scarves
jordan 8
swarovski
polo ralph
nike lunarglide
canada goose outlet
longchamp outlet
air jordan
ugg outlet
true religion jeans
jordan
michael kors
michael kors
moncler
nike air force 1
nba jerseys
true religion
converse outlet
nike air force 1
uggs
north face
beats by dre
jordan shoes
michael kors handbags
jordan 3
adidas superstar
nike air
ralph lauren
jordan shoes
coach outlet
jordan
prada outlet
red bottom shoes
ugg boots
kate spade outlet
ray ban sunglasses
coach outlet
ugg boots
michael kors outlet
nike huarache
swarovski
mizuno
canada goose
juicy couture outlet
longchamp
red bottom shoes
ugg outlet
north face
stuart weitzman
flip flops
adidas jeremy scott
timberland outlet
coach outlet
tory burch outlet
ugg australia
nike kyrie 3
adidas shoes
uggs outlet
north face outlet
mlb jerseys
bvlgari jewelry
ralph lauren outlet
nike free
canada goose
mbt
ugg
moncler
jordan
north face
christian louboutin
coach factory outlet
bcbg
coach outlet
ugg outlet
true religion outlet
ugg clearance
goedkope uggs
mlb jerseys
marc jacobs
polo outlet
nike outlet
louboutin
flops
timberland
moncler
ray ban sunglasses
jordan
michael kors outlet
nike shox
new balance
nike roshe
ray ban sunglasses
nike air max
longchamp
christian louboutin
replica watches
ugg boots
coach factory outlet
chicago blackhawks jersey
oakley sunglasses cheap
salvatore ferragamo
michael kors
moncler
nike blazer shoes
nike air max 97
mishka clothing
moncler
cheap jordans
ray ban sunglasses
supreme
shoe carnival
canada goose
moncler jackets
coach outlet
canada goose uk
supreme clothing
jordan shoes
polo ralph lauren
ray ban
coach outlet
ugg
ray ban sunglasses
the north face
nike tennis
canada goose
north face outlet
nike huarache
nike air max
givenchy handbags
nike shoes
burberry outlet
basketball shoes
van cleef & arpels jewelry
moncler
kate spade outlet
jordan shoes
nike air max
supreme new york
kobe 11
ralph lauren
michael kors outlet
ralph lauren outlet
jordan 12
ugg boots
nike free
fitflops
nike air max 2018
coach wallets
pandora jewelry
canada goose outlet
alexander mcqueen
kate spade
oakley sunglasses
kate spade outlet
coach outlet online
ralph lauren
pandora jewelry
ugg outlet
coach outlet
michael kors outlet
20183.9wengdongdong
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login

Online Users

Guests: 88
Record Number of Users: 8 on September 20, 2017
Record Number of Guests: 276 on March 03, 2018
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów