Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Welcome! Log In Create A New Profile
Advanced
lew

Alimenty na żonę


January 26, 2009 02:11PM
Witam,

mam pytanie dotyczące alimentów na żonę.

Półtora roku temu rozwiodłem się bez orzekania winy. Zgodziłem się na 1800 PLN alimentów na dziecko oraz dodatkowo 500 PLN na żonę (aby szybciej zakończyć sprawę).
Obecnie jestem w drugim związku (po ślubie) i chciałbym przestać płacić na żonę.
Czy jest to możliwe? i od kiedy (podobno dopiero po 5 latach od uprawomocnieniu się wyroku)
Doodatkowo moja była żona pracuje.
Co mogę zrobić? Będe wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

X

Re: Alimenty na żonę


January 26, 2009 08:47PM
Przy rozwodzie bez orzekania o winie eks żona może sie ubiegać o alimenty do 5 lat,jeśli jej sytuacja materialna ulegnie pogorszeniu. W sytuacji ,gdzie założyłes nową rodzinę a eks pracuje możesz wnieść sprawę do sądu o zniesienie alimentów na eks żonę,gdyż twoja sytuacja materialna uległa pogorszeniu ze względu na nowy zwiazek.
X

Re: Alimenty na żonę


January 26, 2009 08:54PM
,,W sytuacji, gdy zobowiązany do płacenia świadczeń jest małżonek, który nie został uznany za winnego, wówczas obowiązek alimentacyjny wygasa po upływie 5 lat od orzeczenia rozwodu".

Nie masz raczej wyjscia i bedziesz musiał placić.
lew

Re: Alimenty na żonę


February 02, 2009 01:07PM
a wię nie istnieje żadna możliwość wcześniejszego zmniejszenia / zniesienia alimentów na żonę?
Damian

Re: Alimenty na żonę


February 02, 2009 02:08PM
Zawsze istnieje możliwośc zwiększenia bądź zmiejszenia alimentów. Tym bardziej jeżeli zmianie ulega sytuacja finansowa alimentującego lub alimentowanego. W tym pzrypadku zmianiła sie sytuacja w jednym jak i w drugim pzrypadku więc wniosek o zniesienie lub obniżenie alimentów na byłą żonę sa jak najbardziej uzasadnione.Pozdrawiam
gutek

Re: Alimenty na żonę


February 02, 2009 05:28PM
a nowy związek i troje maleńkich dzieci? bo ja nie zostałem zwolniony mimo to z alimentów na byłą żonę...
x

Re: Alimenty na żonę


February 04, 2009 03:17PM
A kto Ci kazał robić aż trójkę jedno nie wystarczyło? Nie zapewniłeś dziecku z poprzedniego związku PEŁNEJ rodziny to nie musiałes pakować się w rodzinę wielodzietną....Płać na żone,bo Ci zrobi jeszcze podwyżkę,a Sądy i tak są bardziej przyjazne kobietom...

Re: Alimenty na żonę


March 12, 2009 01:02PM
Witam serdecznie,

Jestem dziennikarką i przygotowuję obecnie program o kobietach, które porzucone przez mężów walczą o alimenty sle siebie, tak by mogły dalej godnie żyć. Jeżeli uważasz, że Twoja historia jest warta opowiedzenia, jeśli chcesz ostrzec inne kobiety przed tym co je może spotkać jeśli zapragną odszkodowania od niewiernego męża - bardzo proszę o kontakt.

W programie możemy zagwarantować anonimowość. Bardzo proszę o pomoc w realizacji programu. Zdaję sobie sprawę, iż jest to temat niezwykle delikatny i trudny, ale jednak bardzo istotny.

Z góry dziękuję za przychylność,

gabriela.ryka@onet.eu

ludzki


December 09, 2011 11:42AM
Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na moje pytanie. Płacę alimenty na rzecz byłej żony i dziecka (rozwód z wyłącznej mojej winy), obecnie jestem w nowym związku z którego urodziło się dziecko. Była żona nie pracuje i nie zamierza podjąć pracy, mieszka z konkubinem , nasze dziecko ma 4 lata i chodzi do przedszkola. Jak długo muszę płacić na nią alimenty, czy mam szanse na wygranie sprawy o zniesienie lub zmniejszenie alimentów?

ludzki


September 30, 2009 08:37AM
Witam! Moj partner jeszcze nie ma rozwodu! Ona nie chce dac mu rozwodu a on boi sie ze jak wystąpi z pozwem to mu dowalą jeszcze alimenty na nią! Mieszkamy za granicą jeszcze sprawy nie było ale i tak wysyła kase w wys.ok 400E na 3 dzieci. Wszystko jej zostawił a ona ma prace i zarabia ok 1000zł. Dodatkową inf.jest ze mieszka w domu na wsi i nie płaci czynszu, poza tym jest to dom jego rodziców w którym także mieszkają. Czy sąd może przyznać na nią alimenty ? a jesli tak to w jakiej kwocie?

Re: ludzki


September 30, 2009 04:53PM
Co do alimentow na byla to nie jestem pewna czy sad przyzna czy nie alimenty ale powiem ci jedno, ze byle zony to straszna zaraza!(szczegolnie te co nie ulozyly juz sobie zycia po rozwodzie i nic innego nie robia tylko wymyslaja jak tu dopiec bylemu i jego obecnej kobiecie)nic ich innego nie interesuje, tylko kasa, jak najwiecej, a jak mieszkacie za granica to zycze powodzenia.Dla sadu w Polsce jest to rownoznaczne z tym, ze spicie na kasie, ktora leci wam sama z nieba, a co jest podstawa do wysokich alimentow.Niewazne, ze tyracie sami na wszystko co macie, ze zycie za granica to nie taka sielanka jak sie wszystkim wydaje, ze wszystko jest duzo drozsze.Dla sadu i pani ex wasze zarobki w zlotowkach to kupa szmalu.Zycze powodzenia!Oby dala mu ten rozwod i odczepila sie od was.Edited 1 time(s). Last edit at 09/30/2009 04:56PM by marta708.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login

Online Users

Guests: 81
Record Number of Users: 7 on May 16, 2017
Record Number of Guests: 127 on August 16, 2017
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów