Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Welcome! Log In Create A New Profile
Advanced
gosc

Alimenty na pełnoletnie dziecko (2)


January 17, 2008 03:09PM
Czy pelnoletnie dziecko, uczace sie moze starac sie o alimenty od ojca? Nigdy nic od niego nie dostalam, a teraz czym jestem starsza potrzebuje coraz wiecej pieniedzy na nauke. Ojciec jest alkoholikiem, mimo to jest kierownikiem w duzej firmie. Jedyne za co placi to czynsz, a poza tym nigdy nie ma dla mnie pieniedzy nawet na korepetycje, czy ksiazki, na alkohol ma zawsze i pije do poduszki poczym wszczyna awantury. Nigdy mi w niczym nie pomogl, a jesli o cos prosze to mnie zbywa. Nie ma ze mna klopotow wychowawczych, dobrze sie ucze i nigdy nie bylo ze mna problemow. Czym jestem starsza tym bardziej zauwazam to jak cierpie przy nim nie tylko ja lecz rowniez mama. Jest nam ciezko (mama nie chce rozwodu bo ludzi sie ze moze sie kiedys poprawi, ale tak nie bedzie bo to juz trwa tak dlugo) i postanowilam cos z tym zrobic. Prosze o pomoc, jakies wskazowki co zrobic, czy moge ja jako dziecko starac sie o alimenty ze strony ojca???
(beciusia)

Re:


January 17, 2008 03:09PM
becik trzymaj sie... mam nadzieje ze wszystko pojdzie po twojej myslismiling smiley) jestem z toba!!

Re:


January 17, 2008 03:09PM
musisz wnieść pozew do właściwego /ze względu na miejsce zamieszkania/ Sądu Rejonowego -Wydział Rodzinny o zasądzenie od ojca alimentów na Twoją rzecz.Taki pozew nie musi spełniać wszystkich wymogów pisma procesowego ,żeby został uwzgledniony .Wystarczy dokładnie okreslić osobę wnoszącą i zobowiazana /adresy / oraz żądanie tj. określona kwotę z tytułu alimentów ,opisać swoje dochody i wykazać fakt ,że się nadal uczysz.Po sądowym ustaleniu kwoty alimentów wyrokiem można ,w razie odmowy dobrowolnej zapłaty, wszcząć postępowanie egzekucyjne. Życzę powodzenia.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Bardzo dziękuję za pomoc, niestety nadal tego nie rozumiem. Nie wiem czy po złorzeniu pozwu o alimenty będę musiała się spotkać z ojcemm w sądzie.Tego się najbardziej obawiam. Mama mmóówi że jeśli złożę pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), a ojciec z dnia na dzień coraz gorzej się zachowuje, tak jakby chciał jej jeszcze bardziej zaszkoodzić. Jest nam coraz gorzej, lepiej było by nam bez niego. Mam mature w tym roku, a w domu brak warunków do nauki. Z jednejj strony chora mama, a z drógiej ojciec alkohoolik. Prrzepraszam że zawrracam pani głowę, ale nie mam się do kogo zwrócić.

Re:


January 17, 2008 03:09PM
A ja Ci poradze cos innego.Jestem dokładnie w tej samej sytuacji a nawet w gorszej bo wciąż jestem wyrzucana z domu wyzywana bita maltretowana psychicznie i fizycznie. Sluchaj moja mama tez nigdy w zyciu nie pomyslala o rozwodzie męczymy sie juz cwierc wieku. Jedno co zrobiła do udała sie do Urzędu MIasta a Rzecznik Praw Obywatelskich pokierowal ja do specjalnego wydzialu (tu dokladnie nie pamietam jak sie nazywa) który zajmuję sie problemami alkoholowymi i rodzinami cierpiącymi z tego powodu. Musialabys napisac podanie o zajęcie się sprawą ojca który jest alkoholikiem. Specjalna Komisja Przeciwalkoholowa podejmuje decyzje najpierw wzywa ojca do siebie a potem decydutje czy wniosek o wszczecie postepowania czy co dalej zrobic.Zawsze bedziesz pod ochrona.Nie radziłabym od razu biec do sądu (z tym też miałam juz doczynienia i łaskawy sędzia stwierdził że jak możemy jeszcze narzekać skoro ojciec jest jedynym żywicielem rodziny) NIe wytrzymujemy juz psychicznie. Jak sie potoczy dalej z chęcią ci napisze daj znac. Sobie i Tobie zycze powodzenia. Moj adres asienka@pertus.com.pl

Re:


January 17, 2008 03:09PM
Oczywiście, że masz pełne prawo do alimentów od twojego ojca. Musisz sama jako pełnoletnia już osoba złożyć pozew w 2 egz. do właściwego Sądu Rejonowego. Pozew jest bezpłatny. Wzory pozwów znajdziesz np. na stronie internetowej www.hoga.pl Z twojego pisma wynika, że twój ojciec pracuje, tak więc nie będziesz miala żadnych problemów z uzyskaniem alimentów juz na pierwszej rozprawie. Sąd wysyłając wezwanie i odpis pozwu dla twojego ojca zapewne zobowiąże go do dostarczenia na rozprawę zaświadczenia o zarobkach z jego zakladu pracy. Jeśli będziesz potrzebować jakiś innych porad w tej kwestii możesz przesłać do mnie e-mail mirekkom@!op.pl W miarę swojej wiedzy spróbuję Ci odpowiedzieć.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login

Online Users

Guests: 65
Record Number of Users: 9 on May 16, 2018
Record Number of Guests: 214 on June 04, 2018
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów