Alimenty.pl

wszystko o alimentach

Welcome! Log In Create A New Profile
Advanced

Alimenty na nie moje dziecko


November 27, 2013 10:37AM
Witam serdecznie, szybko opiszę moją sytuację. Jestem w dwuletnim związku z pewnym mężczyzną, zamierzamy się pobrać, jest jednak jeden duży problem. On ma z poprzedniego małżeństwa dziecko, na które miesięcznie płaci 1000 złotych, obecnie zarabia 2000 zł. Jego matka nie pracuje, cały czas jedzie na zasiłkach i na alimentach od niego. Nie dawno jak się dowiedziała że chcemy się pobrać, zagroziła nam że skieruje sprawę do sądu o podwyższenie alimentów, bo jak sama powiedziała: "ja dużo zarabiam". Faktycznie posiadam firmę i nie mogę narzekać na brak pieniędzy, ale na nieswoje dzieci płacić nie będę!! Czy jeżeli pobiorę się teraz z moim partnerem, czy ja też będę musiała płacić alimenty na dziecko eks żony mojego partnera? Czy muszę przeprowadzić rozdzielność majątkową?

Re: Alimenty na nie moje dziecko


November 27, 2013 10:47AM
Sprawa wygląda tak, że sąd patrzy tylko na zarobki rodziców dziecka, oraz na to jakie koszta musi ponieść matka na utrzymanie i rozwijanie swojego dziecka. Była żona , Pani partnera, nie ma prawa żądać od Pani , żeby Pani płaciła alimenty na jej dziecko, ta sprawa tyczy się tylko rodziców dziecka. Ale dla pewności można przed Pani ślubem przeprowadzić rozdzielność majątkową, wtedy będzie miała Pani pewność że do takiej sytuacji jak płacenie alimentów na nie swoje dziecko nigdy nie dojdzie.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login

Online Users

Guests: 55
Record Number of Users: 8 on September 20, 2017
Record Number of Guests: 167 on September 25, 2017
usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Mieszkaniowe >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostki, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Zapytaj prawnika >> Prawo
- przeglądaj treść e-prawnik.pl >>
wiadomości 24 >> Rozwód w kościele >> Alimenty - dokumenty >>
porady prawne przez internet dostęp do treści e-prawnik.pl
biznes, prawo - wiadomości
- czy to możliwe? Zobacz sam wzory pism i dokumentów

Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.

Prawo - zapytaj prawnika Prawo - przeglądaj treść e-prawnik.pl Pozew rozwodowy - wzory pism i dokumentów Rozwód kościelny - czy to możliwe ? - poradnik Alimenty - wzory pism i dokumentów